Królowa Elżbieta II
Foto: Instagram

Fani Brytyjskiej Rodziny Królewskiej mają powody do zmartwienia. Właśnie ukazało się oficjalne oświadczenie dworu królewskiego dotyczące królowej Elżbiety II. 

Królowej Elżbiety II zabraknie na tegorocznych Garden Party

„Brytyjska królowa Elżbieta II nie weźmie udziału w dorocznych przyjęciach w ogrodach Pałacu Buckingham w Londynie i Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu” – przekazał w dniu dzisiejszym tj. 5 maja Pałac Buckingham.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż każdego roku w ogrodach Pałacu Buckingham odbywają się trzy przyjęcia. Natomiast w Holyroodhouse, czyli w siedzibie monarchini w Szkocji, jedno.

Wiele osób liczyło na to, iż tegoroczne uroczystości uświetni swoją obecnością królowa Elżbieta II. Tym bardziej, że w ostatnich dwóch latach przyjęcia zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19.

Niestety, na przyjęciach w Pałacu Buckingham zaplanowanych na 11, 18 i 25 maja, a także tym w Holyroodhouse (29 czerwca) zabraknie królowej Elżbiety II. Nie oznacza to, że na wydarzeniu nie pojawi się żaden przedstawiciel Brytyjskiej Rodziny Królewskiej. „Jej Królewska Mość będzie reprezentowana przez innych członków rodziny królewskiej na tegorocznych Garden Party, a szczegóły dotyczące udziału zostaną potwierdzone w odpowiednim czasie” – przekazali przedstawiciele monarchini.

Cała sprawa może nieco niepokoić sympatyków królowej. Dlaczego? Otóż w dniach 2-5 czerwca mają się odbyć główne obchody Platynowego Jubileuszu, czyli 70-lecia panowania Elżbiety II. Póki co, nie pojawiła się żadna informacja, aby seniorka rodu Windsorów miała w nich nie uczestniczyć.

Dziennikarze natychmiast skomentowali nieobecność 96-letniej królowej. „Decyzja prawdopodobnie spowodowana jest formatem imprezy, ponieważ monarchini musiałaby stać dłużej niż godzinę witając kolejne osoby” – stwierdziły media.

Natomiast ekspertka Angela Levin zaznaczyła, że królowa Elżbieta II podjęła dobrą decyzję. Jednocześnie kobieta nie kryje, że absencja głowy Brytyjskiej Rodziny Królewskiej to „ogromna strata”.

Przypomnijmy, iż problemy zdrowotne 96-latki rozpoczęły się pod koniec 2021 r. Wówczas monarchini po raz pierwszy od wielu lat, trafiła do szpitala. Pół roku później królowa zachorowała na COVID-19.

Ostatnimi czasy głośno jest o kłopotach Elżbiety II z poruszaniem się. Z tego powodu seniorka zmuszona była zrezygnować z jazdy konnej i spacerów z ukochanymi psami rasy corgi.

źródło: TVN24, Fakt

Zobacz również: