wypadek na Ukrainie
Foto: Twitter

Do koszmarnego zdarzenia doszło na jednej z ukraińskich autostrad. Blisko 40 osób jechało autokarem z Ukrainy do Polski, kiedy wydarzył się potworny wypadek. Niestety większość z podróżujących nie przeżyła.

Szczegóły wypadku drogowego porażają

Państwowa Policja Ukrainy podała smutną informację. Na autostradzie Kijów-Czop doszło do śmiertelnego wypadku. Ciężarówka zderzyła się z autokarem, który podążał w kierunku Polski. Dodajmy, iż uczestniczący w zdarzeniu drogowym samochód ciężarowy przewoził paliwo.

Busem marki Setra podróżowało do Polski 38 pasażerów. Funkcjonariusze policji podali, iż przeżyło tylko 12 osób. Zginął także kierujący Mercedesem Vito, który prawdopodobnie spowodował potworny wypadek. Podkreślmy, iż kierowca cysterny w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Makabryczny wypadek miał miejsce 3 maja około godziny 19.20. Autostrada Kijów-Czop, o której wspominaliśmy powyżej, znajduje się niedaleko miejscowości Sitne na Ukrainie (między Lwowem a Równem). To około 100 km od granicy z Polską.

Według wstępnych ustaleń służb, we wtorek wieczorem zderzyły się trzy pojazdy: autobus, mikrobus i cysterna. Kierowca minibusa uderzył w cysternę z paliwem. Następnie wypełniona benzyną ciężarówka uderzyła w autobus. Policja podała, iż natychmiast po zderzeniu wybuchł pożar, który objął wszystkie pojazdy uczestniczące w wypadku.

„Wiek pasażerów autobusu to 17-69 lat. Uczestnicy wypadku pochodzili z obwodu żytomierskiego, kijowskiego, czernihowskiego, charkowskiego i chmielnickiego” – poinformowała Maria Yustytska, rzeczniczka regionalnej policji.

Jak już wspomnieliśmy, w skutek makabrycznego wypadku nie żyje aż 27 osób. Z kolei 6 podróżujących zostało rannych. W tej chwili osoby te przebywają w szpitalu.

„Śledczy Departamentu Śledczego wszczęli postępowanie przygotowawcze na podstawie części 3 artykułu 286 Kodeksu Karnego Ukrainy w sprawie naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, w wyniku którego kilka osób zginęło” – przekazała Państwowa Policja Ukrainy.

W mediach społecznościowych możemy odnaleźć nagrania z miejsca zdarzenia. Rzeczywiście widok płonących pojazdów jest porażający. Aż strach pomyśleć w jaki sposób zginęli uczestnicy wypadku drogowego.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: