atak

Gwardia Narodowa Ukrainy opublikowała nagranie wideo z drona, na którym widać niezwykle precyzyjny atak na rosyjskie siły. Rosjanie mieli ponieść ogromne straty. Nagranie publikujemy na końcu naszego tekstu.

Skuteczny atak Ukraińców na pokaźne siły Rosjan

„Ukraińcy zadali dotkliwy cios wojskom rosyjskim w obwodzie charkowskim i zniszczyli ponad 30 ich jednostek” – czytamy w portalu Onet, który powołuje się na wpis w mediach społecznościowych, zamieszczony przez Gwardię Narodową Ukrainy.

Potwierdzeniem tych słów jest 22 sekundowe nagranie wideo z drona. Rosjanie mieli stracić nawet 30 jednostek ciężkiego sprzętu, w tym czołgi, transportery opancerzone oraz wozy piechoty bojowej. Poległo też wielu rosyjskich żołnierzy.

Na ten moment nie wiadomo jednak, ilu najeźdźców zostało zabitych. Straty mogą iść nawet w kilkaset Rosjan. Pod nagraniem czytamy także, że do ataku doszło nieopodal miejscowości Izum. To właśnie w tym rejonie Rosjanie skoncentrowali jedną z największych liczb wojsk i próbują mocnego natarcia. Póki co, nie udaje im się przełamać ukraińskiej linii oporu i oby, już tak zostało.

„W akcji oprócz wspomnianych czołgów czy transporterów opancerzonych niszczono również wrogie stanowisko dowodzenia, punkt kontrolny i bazę, gdzie stacjonowali żołnierze. Zwycięska potyczka Ukraińców pod Izium jest dla nich bardzo ważna ze strategicznego punktu widzenia, ponieważ tą drogą Rosjanie chcą przerzucać swe wojska do Donbasu.” – analizuje całą sytuację Onet.

Nagranie wideo z momentu zniszczenia wielu rosyjskich sił publikujemy poniżej. Będzie nam miło, jeżeli przejdziesz na nasz kanał Youtube i zasubskrybujesz go. Wkrótce będziemy zamieszczać tam więcej interesujących nagrań, nie tylko z wojny na Ukrainie.

źródło: Onet, Gwardia Narodowa Ukrainy

Zobacz również: