nie żyje aktorka

Smutne informacje nie tylko dla całego świata polskiej siatkówki, ale też sportu. W wieku 31 lat zmarła była zawodniczka drugoligowego Orła Elbląg. Angelika Wołynko przegrała nierówną walkę z nowotworem, którą toczyła od bardzo długiego czasu.

Angelika Wołynko nie żyje. Siatkarka przegrała z nowotworem

Wołynko walczyła z rakiem piersi. Miała przerzuty. W internecie uruchomiona została nawet zbiórka, której celem było zebranie 1,5 miliona złotych na walkę z tą straszliwą chorobą. Czasu nie wystarczyło.

„Angelika rozegrała na boisku wiele ciężkich meczów, jednak nigdy nie przypuszczała, że będzie musiała stawić czoła swojemu największemu przeciwnikowi. Diagnoza – rak. Świat runął jej w jednej chwili, a wyczekiwania i radość z narodzin dziecka przysłonił jej i jej rodzinie smutek, stres i niepewność jutra” – mogliśmy przeczytać na stronie zbiórki.

„W pomoc siatkarki z Elbląga włączyła się m.in. Joanna Wołosz, która w lutym tego roku przekazała koszulkę Imoco Volley Collegiano z podpisami na licytację. Poza reprezentantką Polski siatkarskie pamiątki przekazał zespół ŁKS Commercecon, a swoją koszulkę meczową na licytację oddał Flavio Paixao z Lechii Gdańsk. Internauci łącznie przekazali 200 tysięcy złotych na wsparcie Angeliki Wołynko.” – dodaje portal sport.pl.

Niestety choroba okazała się silniejsza. Angelika Wołynko zmarła w miniony piątek. Osierociła dwie córki. „Angeliko, wszyscy pamiętamy Cię jako cichą, skromną dziewczynę. Swoim niepowtarzalnym, delikatnym uśmiechem na ustach roztaczałaś wokół siebie niezwykłą aurę pogody i spokoju. Już na zawsze pozostaniesz właśnie Taka w naszych sercach…” – czytamy wspomnienie w mediach społecznościowych, które zamieściło IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu, którego Wołynko była absolwentką.

źródło: sport.pl, media

Zobacz również: