zdrajca z Ukrainy
Foto: Facebook/Prokuratura Miejska w Kijowie

Niewątpliwie postępowanie pewnego nastolatka z Ukrainy można określić mianem ohydnego. To, co zrobił 17-latek nie ujdzie mu jednak na sucho. Młodemu mężczyźnie grozi surowa kara więzienia. Za kraty może trafić nawet na 10 lat.

Obywatel Ukrainy współpracował z rosyjskim okupantem

Prokuratura Miejska w Kijowie poinformowała, że nastoletni mieszkaniec obwodu kijowskiego jest podejrzany o zdradę. Poza tym, Ukrainiec miał się dopuścić potajemnej kradzieży cudzego mienia w trakcie wojny.

Śledczy wstępnie ustalili, iż 17-latek miał przekazywać rosyjskim żołnierzom informacje dotyczące m.in. sąsiadów i budynków, w których mogą znajdować się wartościowe przedmioty. W zamian młodzieniec mógł liczyć na korzyści materialne.

„Postępowanie przygotowawcze wykazało, że w okresie tymczasowej okupacji wsi w rejonie buczańskim obwodu kijowskiego 17-letni mieszkaniec dobrowolnie stanął po stronie wroga. Przekazał armii rosyjskiej informacje o mieszkańcach wsi, sklepach i domach, w których można było przechowywać kosztowności, a także inne informacje, za co otrzymywał nagrody materialne i przywileje od przedstawicieli okupanta” – oświadczyła kijowska prokuratura.

„Ponadto podejrzany wraz z żołnierzami sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej włamał się do jednego z domów we wsi, gdzie potajemnie skradziono cudze mienie” – dodali przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości.

Co ciekawe, młodego Ukraińca spotka teraz surowa kara za zdradzieckie zachowanie. Jeśli zarzuty potwierdzą się, 17-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia. „Młodemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności dla młodego mężczyzny. Śledztwo przedprocesowe w postępowaniu karnym prowadzą śledczy Podilskiego UP Policji Narodowej w m. Kijów za wskazówki operacyjne ГУ СБ України у м. Києві та Київській області” – przeczytamy w oświadczeniu prokuratury.

Oczywiście pod postem z informacją o nastoletnim zdrajcy pojawił się szereg komentarzy. „Szumowina”, „Kreatura. Należy z nim postąpić zgodnie z prawem wojennym”, „Szumowina. Wyrzucić natychmiast”, „Z niego już nie będzie normalnego człowieka” – irytowlai się internauci.

źródło: gloswielkopolski.pl

Zobacz również: