katastrofa smoleńska

Dzisiaj obchodzimy 12 rocznicę tragicznego wydarzenia, które rozegrało się na lotnisku pod Smoleńskiem. 10 kwietnia 2010 roku prezydencki samolot z Lechem Kaczyńskim na pokładzie i 95 innymi pasażerami rozbił się. Nikt nie przeżył. Katastrofa Smoleńska wciąż nie została do końca wyjaśniona. W przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej pytań i coraz to mniej odpowiedzi. Co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku? Czy była to katastrofa, a może celowy zamach na życie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Lecha Kaczyńskiego? Znany polityk zapowiada, że w poniedziałek mamy poznać szokującą prawdę.

W poniedziałek Polacy dowiedzą się prawdy o Katastrofie Smoleńskiej?

Kazimierz Smoliński, polityk Prawa i Sprawiedliwości zapowiada, że w poniedziałek ukażą się informacje, które wstrząsną polskim społeczeństwem. Już wcześniej na temat nowych okoliczności w sprawie Smoleńska wypowiadał się także Jarosław Kaczyński. „Pierwszy raz po zapoznaniu się z różnymi dokumentami mam wyjaśnienie całości” – przyznał kilkanaście dni temu lider Prawa i Sprawiedliwości. Teraz jednak to Kazimierz Smoliński ujawnił więcej informacji.

„12 lat temu nasze serca zamarły. W haniebnym zamachu zginął Prezydent RP profesor Lech Kaczyński. Wraz z prezydentem zginęło 95 wybitnych Polaków. Pamięć o Nich na zawsze pozostanie w naszych sercach. Część Ich pamięci!” – napisał dzisiaj na swoim Twitterze Kazimierz Smoliński. To nie wszystko.

Już w poniedziałek przedstawiony zostanie raport, który w sposób wyczerpujący i jednoznaczny przedstawi co naprawdę się wydarzyło w Smoleńsku.” – dodaje polityk Prawa i Sprawiedliwości. W swoim wpisie dość jednoznacznie wskazuje też na postać Donalda Tuska.

We wpisie wspomniano też o Donaldzie Tusku

Zaczynają się ciężkie czasy dla Tuska i jego otoczenia.” – pisze wprost Kazimierz Smoliński. „Prawda zwycięży.” – dodaje na końcu swojego wpisu w mediach społecznościowych.

Wszyscy zastanawiają się, jakie informacje zostaną opublikowane w poniedziałek? Czy Katastrofa Smoleńska zostanie wyjaśniona raz na zawsze? Czy dojdzie do przełomu i jak na tacy, podane zostaną dowody na temat zamachu, a może chodzi tylko o ujawnienie poważnych zaniedbań ze strony Tuska czy strony rosyjskiej? Tego nie wiemy. Jednak wnioskując z wpisu, jedno i drugie wchodzi w grę. Polityk póki co, nie ujawnił większej ilości informacji. Pozostaje czekać.

Kazimierz Smoliński to jeden z najbardziej znanych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Już od dłuższego czasu odnosi się do Katastrofy Smoleńskiej. To poseł na Sejm VI, VII, VIII oraz IX kadencji. W 2010 roku zyskał mandat poselski po zmarłym w Katastrofie Smoleńskiej Macieju Płażyńskim. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceministra infrastruktury.

Zobacz również: