Władimir Putin

Jeden z rosyjskich oligarchów ujawnił sensacyjne informacje na temat zdrowia Władimira Putina. Przypuszczalnie rosyjski prezydent wścieknie się. W końcu jego stan zdrowia był jedną z najpilniej strzeżonych przez Kreml tajemnic.

Putin nie jest już taki, jaki był kiedyś. Prawdopodobnie rosyjski przywódca zmienił się pod wpływem leków

Oligarcha, który przedstawił niewygodne dla Kremla informacje, to Leonid Niewzlin. Mężczyzna jako jeden z pierwszych biznesmenów uciekł na początku XXI w. z Rosji do Izraela. Wcześniej był partnerem w interesach Michaiła Chodorkowskiego. Dodajmy, iż przed wyjazdem z ojczyzny, Niewzlin nie bał się otwarcie krytykować niektórych działań Władimira Putina.

W jednym z wywiadów oligarcha podkreślił, iż przywódca Rosji bardzo się zmienił w ciągu ostatnich 12 miesięcy. „Putin nigdy nie był idiotą, a jako agent KGB zawsze interesował się i chciał zrozumieć, co się dzieje. Ale to był poprzedni Putin. Około rok temu zaczął przechodzić zasadniczą przemianę, a teraz sytuacja jest krytyczna (…). Nie chce i najwyraźniej nie otrzymuje złych informacji” – stwierdził Niewzlin.

„Według wiarygodnych informacji z kręgów rządowych nie odbywają się już żadne spotkania wojskowo-polityczne i strategiczne ani rady eksperckie. Prezydent nie jest nimi zainteresowany. Takich narad nie ma w ministerstwach i departamentach, bo jeśli nie są one potrzebne pierwszemu szefowi, to nie potrzebują ich inni” – dodał biznesmen.

Oligarcha wypowiedział się również na temat stanu zdrowia Władimira Putina. Mężczyzna przyznał, iż rozmawiał na ten temat z izraelskimi lekarzami. „To, co zwykliśmy uważać za efekt botoksu, jest w rzeczywistości długotrwałym działaniem sterydów” – zauważył. „To wiele wyjaśnia. Sterydy to preparaty hormonalne, które są przyjmowane w różnych przypadkach – w onkologii, chorobach autoimmunologicznych i innych. Według lekarzy Władimir Władimirowicz od dawna jest pod wpływem sterydów i może to mieć związek z naturą jego choroby. Może to być choroba onkologiczna i można stosować sterydy w jej leczeniu, aby zapobiec nawrotom” – kontynuował Niewzlin.

Warto podkreślić, iż według medyków, leki mogły wpłynąć na zachowanie Putina. Chodzi np. o zmianę chodu, pogorszenie stanu jego skóry i prawdopodobne problemy psychiczne, które są wynikiem długotrwałego leczenia.

„Osoba wystawiona na działanie sterydów popada w agresję. Jest szalenie drażliwy, trudny do opanowania i musi być w bunkrze, ponieważ jego odporność jest żadna. Każda choroba bakteryjna lub wirusowa może szybko doprowadzić do tragicznych konsekwencji. Mówiąc obrazowo, nie może skaleczyć ręki, żeby nie umrzeć z powodu zakażenia krwi itp. W tej wersji życie w bunkrze staje się zrozumiałe” – wyjaśnił biznesmen.

źródło: onet.pl

Zobacz również: