Putin

Nie żyje kolejny wojskowy Władimira Putina. Niewątpliwie to kolejny cios dla zdziesiątkowanej w tej chwili rosyjskiej armii. Kapitan Jewgienij Lisowoj zginął w trakcie działań wojennych na Ukrainie.

Putin stracił szefa służby samochodowej w rosyjskiej armii

Od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę systematycznie pojawiają się informacje dotyczące zgonów wysokich rangą wojskowych Władimira Putina. Niewątpliwie prezydent Rosji nie ma powodów do radości tracąc doświadczonych wojskowych.

Obywatele Ukrainy są niezwykle zdeterminowani, by bronić niepodległości swojej ojczyzny. Natomiast morale rosyjskich żołnierzy jest bardzo niskie. Powoduje to, że niejednokrotnie agresorzy stanowią łatwy cel dla Ukraińców.

W wyniku działań wojennych śmierć poniosło już wielu generałów, kapitanów czy pułkowników. Właśnie pojawiła się informacja o kolejnym zgonie. Mowa o 39-letnim kapitanie z obwodu wołgogradzkiego.

Jewgienij Lisowoj, będący mieszkańcem Wołgogradu, dowodził w trakcie wojny pojazdem pancernym. Oprócz tego, był także szefem służby samochodowej w rosyjskiej armii. Śmierć mężczyzny potwierdziły rosyjskie media.

Wojskowy był absolwentem wydziału drogowego Politechniki w Wołgogradzie oraz Szkoły Prawa w Saratowie. Rosyjska propaganda przedstawiła go jako człowieka całkowicie oddanego wojsku. Rzekomo z tego powodu nigdy nie założył własnej rodziny. Ojciec zabitego kapitana jest także żołnierzem, a dokładnie emerytowanym pilotem.

Przypomnijmy, iż nie tak dawno Rosjanie podali informacje o zgonach: 36-letniego majora Siergieja Awierjanowa z miasta Wołżskiego, 28-letniego kaprala z rejonu staropoltawskiego Siergieja Bisekowa, a także 48-letniego komendanta żandarmerii wojskowej Samary, podpułkownika Georgy Petrunina.

Według szacunków zbrojnych Sił Ukrainy, w trakcie wojny rosyjsko-ukraińskiej śmierć poniosło jak dotąd ponad 18 tysięcy żołnierzy. Dodajmy, iż armia Putina notuje również olbrzymie straty dotyczące sprzętu wojskowego. Mówi się o zniszczonych ponad 670 czołgach, 150 samolotach czy 135 helikopterach.

źródło: o2.pl

Zobacz również: