Andrzej-Duda
Fot. Adam Guz / KPRM

Prezydent Duda, premier Morawiecki oraz prezes Kaczyński spotkali się w trybie pilnym. W naradzie uczestniczyli także ministrowie poszczególnych resortów. Tematem spotkania były wstrząsające informacje, które napłynęły z Ukrainy.

Mocne słowa Andrzej Duda w mediach społecznościowych

Wojna, która od ponad miesiąca toczy się na terytorium naszego sąsiada wywołuje mniej lub bardziej emocjonalne reakcje. Prezydent Polski również wielokrotnie zabierał głos w sprawie sytuacji na wschodzie Europy.

Jeden z ostatnich wpisów polskiego przywódcy jest wyjątkowo mocny. Przypuszczalnie wydarzenia w Buczy na tyle wstrząsnęły prezydentem Polski, że głowa państwa zdecydowała się zamieścić na swoim Twitterze stanowczy apel. „Przestępcy muszą być nazywani przestępcami, stawiani przed sądem i skazywani. Zdjęcia z #Bucha obalają przekonanie, że za wszelką cenę trzeba szukać kompromisu. W rzeczywistości Obrońcy Ukrainy potrzebują przede wszystkim trzech rzeczy: broni, broni i jeszcze więcej broni. #Stań z Ukrainą” – napisał Andrzej Duda.

Najważniejsi politycy w Polsce debatowali na posiedzeniu BBN

W dniu wczorajszym prezydent Duda uczestniczył w pilnej naradzie Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zwołano ją w związku z tragiczną informacją o odnalezieniu setek ciał mieszkańców Buczy. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja i nagranie pokazujące początek spotkania BBN.

Na miejscu zjawił się nie tylko Andrzej Duda, ale także inne ważne osoby w Polsce. Obecni byli premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz ministrowie polskiego rządu. Tematem spotkania były m.in. doniesienia o masakrze dokonanej na cywilach w miejscowości Bucza oraz kontynuacja wsparcia dla Ukrainy.

Najważniejsi politycy w naszym kraju rozpoczęli wspólną naradę 4 kwietnia o godzinie 16:00. Jak już wspomnieliśmy, informacja na ten temat została opublikowana na Twitterze BBN-u. „O godz. 16 w BBN rozpoczęła się narada prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim oraz ministrami. Podniesiony zostanie m.in. temat zbrodni w Buczy oraz kwestie dalszego – w tym materialnego – wsparcia Ukrainy” – przekazało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Przypomnijmy, iż burmistrz Buczy podał wiadomość o odzyskaniu miasta w dniu 1 kwietnia. Anatolij Fiedoruk podkreślił, że ukraińscy żołnierze na miejscu zastali makabryczne obrazy. Setki ciał ludności cywilnej w masowych grobach, czy też na ulicach. Wiele ofiar miało związane ręce na plecach i widoczne ślady po strzałach w tył głowy.

źródło: goniec.pl

Zobacz również: