bestialski atak Rosjan
Foto: zdjęcie ilustracyjne

Rosjanie kolejny raz dali świadectwo swojego ogromnego okrucieństwa. Chodzi o bestialski atak, którego rosyjska armia dokonała w drugim pod względem powierzchni mieście w aglomeracji kijowskiej. Okazuje się, że to nie był przypadkowy ostrzał, ale celowe działanie żołnierzy Putina.

Rosjanie zniszczyli ważny magazyn żywności

Znajdujące się pod kijowem Browary stały się celem ataku rosyjskich wojsk. Do ostrzału doszło we wtorek 29 marca. O przykrym zdarzeniu poinformował mer miasta Ihor Sapożko.

Rosjanom udało się zniszczyć magazyn wraz z zapasami żywności. Poza tym, agresor zaatakował wszystkie sklepy spożywcze. „W jednej chwili rosyjskie pociski zniszczyły magazyn i znajdujące się w nim 50 tys. ton żywności” – przekazał włodarz miasta Browary.

Według Ihora Sapożko nie ma mowy o omyłkowym ostrzale, tylko o zaplanowanej akcji. „To nie był przypadek. To było celowe. Zniszczono magazyn i 50 tys. ton żywności” – stwierdził mer. Dodajmy, iż równocześnie z bombardowaniem magazynu, Rosjanie przypuścili atak na sklepy spożywcze. Z pewnością żołnierze Putina chcieli w ten sposób całkowicie odciąć miasto od dostaw żywności.

Konsekwencje takiego działania Rosji mogą być poważne

Niestety skutki wojny na Ukrainie odczuwa cały świat. Również zniszczenie zapasów w Browarach będzie miało przykre konsekwencje. Otóż znajdujący się w mieście magazyn był jednym z największych w Europie. Przechowywana w tym miejscu żywność docelowo miała trafić do Ukraińców z różnych części kraju.

„Przed wojną Ukraina produkowała żywność trafiającą do 400 mln ludzi na całym świecie. Połowa zboża zakupiona przez Światowy Program Żywnościowy została zakupiona od tego kraju” – podkreślają dziennikarze.

W związku z ciągle trwającą wojną nastąpiło gwałtowne zakłócenie dostaw. Jednocześnie na całym świecie można zaobserwować, a przede wszystkim odczuć, skokowy wzrost cen zbóż.

Niewątpliwie sytuacje pogarszają również zmiany klimatyczne. Ogromne susze w różnych częściach globu przyczyniły się do pogłębienia problemów z dostępem do żywności. W tym miejscu warto przytoczyć opinię jednej z latynoamerykańskich organizacji. Zdaniem FAO, wojna na Ukrainie doprowadzi do spotęgowania zagrożenia niedożywieniem lub głodem w najuboższych częściach Ameryki Południowej i Karaibów.

źródło: interia.pl

Zobacz również: