Siergiej Szojgu

Od pewnego czasu prawa ręka Władimira Putina, Siergiej Szojgu zniknął z przestrzeni publicznej. To dość mocno zaskakujące, bowiem wcześniej minister obrony Federacji Rosyjskiej pojawiał się niemal codziennie. Teraz go brak. Dlatego wielu zastanawia się, co się dzieje i czy Szojgu żyje, a może został odsunięty w cień przez samego Putina?

Gdzie jest Siergiej Szojgu? Zagadkowe zniknięcie rosyjskiego generała

Na ten temat pojawiło się już wiele teorii spiskowych. Część źródeł twierdzi nawet, że Siergiej Szojgu mógł zostać „usunięty” przez Władimira Putina za niesubordynację. Swego czasu rekordy popularności biło nagranie wideo, na którym Putin straszył atakiem nuklearnym, a Siergiej Szojgu z nietęgą miną dał wyraz, że jest temu przeciwny.

Jednak żadne z poważnych źródeł nie potwierdza, że Siergiej Szojgu nie żyje. Strona Ukraińska twierdzi zaś, że przebywa w szpitalu. Wszystko potwierdził doradca Wołodymyra Zełenskiego. Michajło Podoljak przekazał, że Szojgu przeszedł rozległy zawał serca. Wszystko miało się wydarzyć podczas ostrej reprymendy, której swojemu generałowi miał udzielić Władimir Putin.

Zupełnie inaczej twierdzi strona rosyjska. Kreml przekazał, że Siergiej Szojgu ma się dobrze, ale nie wyjaśnił jego zagadkowego zniknięcia z przestrzeni publicznej. Ministerstro Obrony Federacji Rosyjskiej opublikowało nawet nagranie, na którym Szojgu miał przemawiać podczas Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Problem jednak w tym, że nagranie było niskiej jakości, przerywało, a niezależni eksperci ocenili, że jest bliźniaczo podobne do wystąpienia Szojgu z 11 marca, kiedy to był widziany po raz ostatni.

Niewykluczone więc, że kremlowska machina propagandy chce ukryć, co naprawdę dzieje się z Siergiejem Szojgu. Czy żyje? Wydaje się, że tak. Jednak w tym momencie wszystko wskazuje na potwierdzane przez ukraińskie źródła kłopoty zdrowotne lub odsunięcie go w cień przez Władimira Putina.

Będziemy śledzić kolejne doniesienia w tej sprawie i informować Państwa na bieżąco.

źródło: media

Zobacz również: