Rosja Putin
wikimedia commons

Właśnie ujawniono dokument, który obnaża kolejną akcję propagandową rosyjskich władz. Niewątpliwie Władimir Putin próbuje wszelkimi sposobami omamić rosyjskie społeczeństwo.

Putin chce pokazać jak wielkie ma poparcie w narodzie rosyjskim

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie oficjalnego pisma państwowej agencji „Lotniska Północy”. Dokument opublikował dziennikarz Dmitrij Kozelew.

Z treści ujawnionego pisma wynika, że pracownicy lotnisk są zmuszani do udziału w flash mobach. W ten sposób zwykli Rosjanie mają wyrażać swoje poparcie dla działań Władimira Putina na Ukrainie.

Z opublikowanego dokumentu dowiadujemy się, że rosyjskie firmy państwowe zmuszają swoich pracowników do udziału w prorządowych wiecach. Dodajmy, iż władza wyraźnie określiła jak mają wyglądać tzw. flash moby.

Pracownicy powinni ustawić się tak, aby stworzyć kształt liter „Z”, „Zv” lub „Za”. Przypomnijmy, że za pomocą tych liter oznaczany jest rosyjski sprzęt bojowy, którym posługują się żołnierze na Ukrainie.

Powyżej opisane działania mają być znakiem poparcia dla polityki Władimira Putina wobec Ukrainy. Co ciekawe, wiece prorządowe muszą się odbyć najpóźniej do 4 kwietnia. „W tym ciężkim czasie musimy wesprzeć naszą armię, naszego prezydenta, który podjął ważną decyzję i walczy o nasze bezpieczeństwo” – głosi wspomniane pismo.

Warto przypomnieć, iż to kolejna akcja propagandowa, w której Kreml wykorzystuje pracowników rosyjskiej budżetówki. Nie tak dawno, bo 18 marca robotnicy zmuszeni byli do uczestnictwa w wiecach poparcia dla Władimira Putina oraz w koncercie z okazji 8. rocznicy aneksji Krymu.„Zapakowali nas do autobusu i przywieźli tutaj” – wyznała wówczas jedna z uczestniczek prorządowej demonstracji.

Niestety, w Rosji nadal jest wiele osób, które popierają działania Putina na Ukrainie. Zdaniem prokremlowskich ośrodków badawczych, 71% ankietowanych opowiada się za wojną na Ukrainie, a aż 84% ufa rosyjskiej armii.

Także badania niezależnych socjologów pokazują, że Władimir Putin ma duże poparcie w rosyjskim społeczeństwie. Działania wojenne na Ukrainie popiera około 52% ankietowanych. Przeciwnych jest około 30% osób, natomiast 20% „milczeniem wyraża zgodę” na inwazję. „Społeczne poparcie dla Putina obecnie wzrosło, i to jest uzasadnione wojenną mobilizacją propagandy”  – stwierdził opozycyjny do rosyjskich władz przedsiębiorca Michaił Chodorkowski.

źródło: o2.pl

Zobacz również: