wojna Ukraina Rosja
Foto: Twitter

Niesamowite nagranie podbija internet. Widać na nim rosyjski czołg, który zostaje zniszczony w zaledwie kilka sekund. Internauci nie kryją szoku po obejrzeniu filmiku.

Internauci nie mogą wyjść z podziwu. „Do tej pory nie widziałem czegoś takiego”

Cały świat podziwia Ukraińców, którzy dzielnie walczą z rosyjskim najeźdźcą. Codziennie media donoszą o sukcesach ukraińskich żołnierzy, a także cywilów, którzy zdecydowali się chwycić za broń w obronie ojczyzny.

Z pewnością Władimir Putin nie spodziewał się aż takiego oporu ukraińskiego narodu. Tymczasem to już dziewiętnasty dzień heroicznej walki naszych wschodnich sąsiadów. Armia rosyjska jest coraz bardziej osłabiona, a morale Ukraińców nie spadło.

Z każdym dniem Rosja ponosi ogromne straty. Według ukraińskich władz, zginęło już ponad 12 tys. rosyjskich wojskowych. Oprócz tego, żołnierze Włodymyra Zełenskiego zniszczyli 389 czołgów, 1249 bojowych pojazdów opancerzonych, 150 systemów artyleryjskich, 77 samolotów, 90 śmigłowców, trzy jednostki pływające, 60 cystern i osiem bezzałogowców.

W tym miejscu warto zacytować słowa przedstawiciela USA ds. obrony. Polityk zaznaczył, że wojska ukraińskie „skutecznie uderzyły w rosyjskie zdolności logistyczne i utrzymywania zasobów”.

W mediach sporą popularnością cieszy się nagranie, które ukazuje, jak szybko Ukraińcy potrafili zniszczyć rosyjski czołg. Na filmiku widzimy jak żołnierze ostrzeliwują rosyjski czołg z charakterystyczną literką „Z”.

Ogromne wrażenie robi niezwykle krótki czas, jaki wojskowi potrzebowali do zniszczenia rosyjskiego pojazdu. Wystarczyło zaledwie kilka sekund, aby całkowicie go unicestwić. To z pewnością musi szokować.

„Niesamowity materiał filmowy przedstawiający ukraiński BTR-4 w użyciu w pobliżu Mariupola (…) Do tej pory nie widziałem czegoś takiego” – dowiemy się z opisu dołączonego do nagrania.

https://twitter.com/UAWeapons/status/1503357465701855235

 

źródło: o2.pl

Zobacz również: