inwazja Rosji na Ukrainę
Foto: YouTube

Te słowa wysokiego rangą generała mogły zaboleć Władimira Putina. Dowódca Rosgwardii publicznie przyznał, że nie wszystko w trakcie wojny na Ukrainie przebiega zgodnie z planem. 

Generał Władimira Putina gościł u patriarchy Cyryla

Dowódca Rosgwardii Wiktor Zołotow odwiedził minionej niedzieli główną rosyjską świątynię prawosławną – Sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. W cerkwi generał wziął udział w liturgii, której przewodniczył Cyryl, patriarcha Moskwy i całej Rusi.

W trakcie nabożeństwa Zołotow zabrał głos w sprawie wojny na Ukrainie. Generał Putina stwierdził, że „nie wszystko idzie tak szybko”, jak zakładano jeszcze przed inwazją. Prawdopodobnie te słowa mogły zaskoczyć Władimira Putina.

W trakcie liturgii w Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, Cyryl, patriarcha Moskwy i całej Rusi, wręczył dowódcy Rosgwardii Augustowską Ikonę Matki Boskiej. Ten święty wizerunek maryjny jest związany z objawieniem, którego w 1914 r. mieli doznać rosyjscy wojskowi przebywający na terenie należącym obecnie do Polski.

Wiktor Zołotow wygłosił w cerkwii przemówienie. Wierni zgromadzeni w soborze usłyszeli od generała, że działania wojenne w Ukrainie nie przebiegają w takim tempie, jak zakładano.

„Chcę powiedzieć, że wojska rosyjskie wypełniają wszystkie postawione zadania. Nie wszystko idzie tak szybko, jakbyśmy chcieli, ale to dlatego, że naziści chowają się za plecami starych, kobiet i dzieci, pozycjonują się w szkołach i domach. Wygramy, a ta ikona będzie nas wspierać” – powiedział wojskowy Putina.

Przy okazji warto wspomnieć, iż rosyjski patriarcha Cyryl od samego początku wojny na Ukrainę wspiera zbrodnicze działania Władimira Putina. Dodajmy, że taka postawa duchownego spowodowała, iż Przewodniczący Komisji Konferencji Biskupów UE (COMECE) wystosował do głowy kościoła w Rosji apel. Kardynał Jean-Claude Hollerich sugeruje, aby Cyryl spróbował wpłynąć na władze, aby te zakończyły krwawy konflikt na Ukrainie.

źródło: wp.pl

Zobacz również: