plany Putina

Rosyjski pilot wzięty do niewoli zabrał głos na temat planów rosyjskich władz wobec Ukrainy. Podczas specjalnej konferencji prasowej  Rosjanin zdradził jaki usłyszał rozkaz. Niewątpliwie słowa żołnierza obnażają kłamstwa Władimira Putina.

Prawda wyszła na jaw. Władimir Putin łamie przyjęte zasady

Maksim Siergiejewicz Krisztop to rosyjski pilot, który został wzięty do niewoli przez ukraińskich żołnierzy zwanych Gwardią Narodową Ukrainy. Wojskowy brał udział w bombardowaniu Charkowa.

Po wykonaniu zadania został pojmany, a nastepnie przesłuchany przez służby. Teraz jego słowa mógł usłyszeć cały świat. Pilot wziął bowiem udział w specjalnej konferencji prasowej. Trzeba przyznać, że wypowiedź lotnika może szokować.

Podczas swojego wystąpienia Krisztop wyznał całą prawdę na temat działań rosyjskich władz. W blasku fleszy opowiedział o tym, jaki rozkaz otrzymał od swoich przełożoznych. Jeniec ujawnił takie fakty, które podważają dotychczasowe twierdzenia Rosjan, w tym samego Władimira Putina.

Niezależny białoruski portal NEXTA podał, iż Krisztop potwierdził, iż kazano mu zaatakować budynki mieszkalne, a tym samym zwykłych cywilów. Dodajmy, iż o celu swojej misji dowiedział się dopiero w momencie jej wykonywania. To wówczas usłyszał od dowódcy, że ma bombardować ukraińskie domy i bloki.

Zatem jak widać opowieści Władimira Putina i jego podwładnych to stek kłamstw. Nieprawdą jest, iż Rosjanie atakują tylko infrastrukturę wojskową. Bez oporów zabijają także zwykłych obywateli oraz niszczą ich domostwa.

Warto zaznaczyć, że pojmany pilot zdradził także jakiego rodzaju broni użyto w trakcie ostrzału Charkowa. Okazało się, że Władimir Putin rozkazał wykorzystać broń kasetową, która jest zakazana od 2010 roku. Właśnie wtedy w życie weszła „Konwencja o zakazie użycia amunicji kasetowej”. Jak widać, przywódca Rosji nic sobie z niej nie robi.

W trakcie konferencji rosyjski podpułkownik zwrócił się do Ukraińców. Wojskowy poprosił ich o wybaczenie. „Uważam, że tę wojnę już przegraliśmy” – oświadczył przed kamerami jeniec wojenny. Jendocześnie oficer zaapelował do żolnierzy armii rosyjskiej, aby zaprzestali bombardować ukraińskie miasta.

źródło: o2.pl

Zobacz również: