Wołodymyr Zełenski
Foto: Instagram

Najnowsze dane wywiadu porażają. Mowa w nich o trzech nieudanych zamachach na życie Wołodymyra Zełenskiego. Oto szczegóły dotyczące prób zabójstwa prezydenta Ukrainy.

Zełenski znalazł się na celowniku Rosji

Jak powszechnie wiadomo, życie przywódcy Ukrainy i jego bliskich jest w niebezpieczeństwie. „Wróg oznaczył mnie jako cel numer jeden, a moja rodzina to cel numer dwa” – przyznał jakiś czas temu Wołodymyr Zełenski.

Tymczasem, światło dzienne ujrzały wieści, iż od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej już trzykrotnie usiłowano zamordować przywódcę Ukrainy. Na szczęście Zełenski zdołał przeżyć. To zasługa informacji wywiadowczych, które na czas trafiły do ukraińskich urzędników.

Jedna ze stacji telewizyjnych przekazała szczegóły dotyczące nieudanych zamachów na życie Wołodymyra Zełenskiego. Według raportu „Times of London”, na który powołuje się amerykańska stacja informacyjna, od początku inwazji Rosji na Ukrainę już trzykrotnie usiłowano zabić ukraińskiego przywódcę.

Dodajmy, iż próby zamachu nie powiodły się, gdyż informacje wywiadu dotarły do Ukraińców. „Mogę powiedzieć, że otrzymaliśmy informacje od rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, która nie chce brać udziału w tej krwawej wojnie” – przyznał Alexey Danilov.

W „Times of London” odnajdziemy informację, iż do zabójstwa Wołodymyra Zełenskiego została skierowana tzw. „grupa Wagnera”. Zdaniem autorów raportu jednym z głównych celów rosyjskiego ataku jest zlikwidowanie prezydenta Ukrainy. „Pojechali tam z bardzo głośną misją z czymś, czemu Rosjanie chcieli zaprzeczyć. Ścięcie głowy państwa to ogromna misja” – podało jedno ze źródeł.

Na temat planowanego zamachu na Zełenskiego wypowiedział się brytyjski „The Times”. Według dziennika, w Kijowie przebywa 400 „wagnerowców”. Zadaniem najemników z „grupy Wagnera” jest przygotowanie „gruntu” pod przejęcie władzy w ukraińskiej stolicy. Jak wiadomo, mogą to zrobić jedynie mordując prezydenta Ukrainy i jego ministrów.

Na koniec warto wspomnieć kilka słów o tzw. „grupie Wagnera”. Jest to prywatna firma wojskowa. Dziennikarze uważają, iż podmiot ten jest powiązany z prokremlowskim biznesmenem Jewgienijem Prigożynem. „Wagnerowcy” znani są ze stosowania bezwzględnych metod. Chodzi o tortury, egzekucje i zabójstwa m.in. w Libii, Syrii i Donbasie.

źródło: foxnews.com, The Times

Zobacz również: