Rosja transport medyczny

Właśnie dokonano przerażającego odkrycia. To, co odnaleziono w samochodach transportu medycznego rosyjskiej armii poraża. Wiele wskazuje na to, że prowadząc wojnę na Ukrainie, Rosja nie liczy się z niczym i nikim.

Rosja wykorzystuje transport medyczny do skandalicznych celów

To już pewne. Międzynarodowy Trybunał w Hadze zdecydował o przeprowadzeniu śledztwa ws. zbrodni wojennych, których Rosja dokonała i ciągle dokonuje na Ukrainie. Jeśli przerażające doniesienia z terenów wojny potwierdzą się, Władimir Putin stanie przed międzynarodowym sądem powołany do sądzenia osób fizycznych oskarżanych o popełnienie najcięższych zbrodni przeciwko ludzkości.

Tymczasem, światło dzienne ujrzały skandaliczne zagrywki, które stosują wojska rosyjskie. W mediach społecznościowych można obejrzeć nagranie, które obnaża niecne działanie Władimira Putina.

Otóż na filmie widzimy zatrzymane przez Ukraińców pojazdy transportu medycznego armii rosyjskiej. Kamera pokazała co znajduje się w środku samochodów. Ku zaskoczeniu, zamiast rannych czy lekarstw w wozach jest pełno amunicji. Dodajmy, iż na nagraniu wyraźnie widać, że auta są oznaczone czerwonym krzyżem.

Na podstawie filmu można wysnuć jeden wniosek. Rosja wykorzystuje transport medyczny do przewożenia broni. Niewątpliwie to niezwykle wstrząsające odkrycie jest kolejnym przykładem na stosowanie przez Władimira Putina nieczystych wojennych zagrywek.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż czerwony krzyż to znak, który pełni funkcje ochronne. Oznaczone nim personel, obiekty czy pojazdy medyczne są chronione w trakcie działań wojennych przez Konwencje Genewskie i ich Protokoły Dodatkowe.

Dodajmy, iż wspomniane regulacje prawne wyraźnie mówią o przeznaczeniu i działaniu pojazdów medycznych. Zgodnie z przyjętymi zasadami nie powinno się ich atakować. Jednak jeśli już zostaną zarekwirowane przez przeciwnika, ranni powinni otrzymać odpowiednią opiekę medyczną.

Jak widać, Rosja nic nie robi sobie z przyjętych ustaleń. Pod przykrywką transportu chorych i leków bezczelnie transportuje amunicję. Co w tej sytuacji?

Jeśli pojazdy z czerwonym krzyżem są wykorzystywane w sposób sprzeczny ze swym przeznaczeniem np. przewożą zdrowych żołnierzy lub broń, tracą swój chroniony status. Tym samym mogą stać się obiektem ataku przeciwnika.

źródło: o2.pl

Zobacz również: