Królowa Elżbieta II

Pałac Buckingham zdecydował się wydać oficjalne oświadczenie, żeby uciąć wszelkie spekulacje medialne na temat zdrowia Królowej Elżbiety II. Przypominamy, że w niedzielę media obiegła informacja o zakażeniu koronawirusem.

Pałac Buckingham potwierdza. Wiadomo, jak czuje się Królowa Elżbieta II

W wydanym przez Pałac Buckingham oświadczeniu znajdujemy informację, że rzeczywiście u Królowej Elżbiety II wykryto zakażenie koronawirusem. W tym roku głowa brytyjskiej rodziny królewskiej skończy już 96 lat, więc wiele osób zastanawia się, jak przechodzi zakażenie koronawirusem. Właśnie poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

„Potwierdzamy, że Królowa Elżbieta II uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19. Doświadcza łagodnych objawów, które przypominają przeziębienie.” – czytamy w pierwszej części przytaczanego oświadczenia.

„Mimo tego, Królowa Elżbieta II będzie kontynuować delikatne obowiązku w Windsorze.” – dodaje Pałac Buckingham. „Jej wysokość przebywa pod opieką lekarzy i stosuje się do ich wszelkich zaleceń.” – tymi słowami kończy się rzeczone oświadczenie.

Jak widać, mimo swojego zaawansowanego wieku i ostatnich doniesień miedalnych o nienajlepszej kondycji zdrowotnej, głowa brytyjskiej rodziny królewskiej dość łagodnie przechodzi zakażenie koronawirusem. Nie zamierza odstawiać wszystkich swoich obowiązków na bok, ale jednocześnie znajduje się pod lekarską obserwacją. Życzymy jak najszybszego zwalczenia zakażenia i powrotu do pełni kondycji.

Zobacz również: