zaginione
fot. Dzieje się - Śląskie, Facebook

Na razie trwające od ponad tygodnia poszukiwania 45-letniej kobiety i jej 15-letniej córki z Częstochowy nie przynoszą zamierzonego efektu, w postaci szczęśliwego finału ich odnalezienia. Policja usilnie próbuje pozyskać nawet najdrobniejsze szczegóły, dotyczące dnia ich zaginięcia. I chyba się to udało. Właśnie pojawił się nowy trop. Może być kluczowym w całej tej sprawie.

Czy ten mężczyzna stoi za zaginięciem matki i córki z Częstochowy?

Niedawno policja przekazała, że udało się ustalić możliwą trase, którą poruszał się Ford Focus o numerach rejestracyjnych SC 1836F. To właśnie nim podróżowały zaginione. Teraz śląscy mundurowi wpadli na kolejny trop. Chodzi o pewnego mężczyznę.

Matka i córka zaginęły 10 lutego. Aleksandra Wieczorek ma 165 cm wzrostu, ciemne włosy sięgające do ramion i ciemne oczy. Oliwia Wieczorek ma 170 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, długie włosy w kolorze ciemnego blondu i niebieskie oczy.” – przypominają dziennikarze portalu Onet, powołując się na informacje śląskiej policji.

„W piątek i sobotę w rejonie ogródków działkowych na obrzeżach Częstochowy trwały poszukiwania zaginionych, z udziałem ok. 120 wolontariuszy, strażaków i członków grup poszukiwawczych” – czytamy dalej. Poszukiwania nie przyniosły spodziewanych efektów. Jednak teraz okazuje się, że być może mundurowi odkryli kluczowy wątek w sprawie.

Chodzi o widoczne poniżej zdjęcie. Na pierwszy rzut oka jest takie, jak milionych innych fotografii i nie widać na nim niczego niezwykłego. A jednak.

Aleksandra Wieczorek miała wykonać to zdjęcie w dniu swojego zaginięcia. W oddali na nim widać niezidentyfikowanego mężczyznę. Być może miał on pośredni lub bezpośredni związek z zaginięciem matki i córki z Częstochowy, a może posiada istotną z punktu widzenia ich odnalezienia wiedzę.

„W jakim celu wykonała tę fotografię NIE WIEMY. Prosimy o pomoc w zidentyfikowaniu tej osoby. Jest to bardzo ważne gdyż do chwili obecnej nie udało się ustalić kim ona jest. Być może jest to ważny świadek” – czytamy w podpisie do zdjęcia.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat mężczyzny widocznego na zdjęciu bądź przypuszcza, kim może on być, proszony jest o kontakt ze śląską policją bądź najbliższym posterunkiem policji na terenie całego kraju. Być może w ten sposób uda się pomóc odnaleźć zaginione kobiety, a nawet i uratować ich życie czy zdrowie. Nie bądźmy obojętni.

AKTUALIZACJA: Godzina 15:47. Jak informuje profil Dzieje się – Śląskie, tożsamość mężczyzny ze zdjęcia została ustalona. Nie ma on związku z zaginięciem kobiet.

źródło: Onet, PAP, Śląska Policja, Facebook, media

Zobacz również: