Tadeusz Rydzyk Radio Maryja

Z pewnością to spore zaskocznie. Na antenie Radia Maryja pojawił się materiał, który prawdopodobnie nie spodoba się PiS. Co takiego puściła rozgłośnia Tadeusza Rydzyka? 

Radio Maryja wyemitowało zaskakującą audycję. Tadeusz Rydzyk zaatakował rząd?

Do tej pory media związane z Tadeuszem Rydzykiem raczej pochlebnie wypowiadały się na temat działań PiS. Radio Maryja uchodziło za stację, która wspiera rządzących. Tymczasem, jedna z ostatnich audycji sugeruje, że jest wprost przeciwnie.

Zacznijmy jednak od początku. Gościem audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja był szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek. Mężczyzna ostro skrytykował rządowy program Polski Ład.

Według Hutka, rozwiązania wprowadzone przez PiS są niekorzystne dla górników. „Reforma podatkowa w ramach Polskiego Ładu niby uderza po kieszeniach bogatych. Pytanie, czy górnicy, którzy ciężko pracują w soboty i niedziele, żeby zarobić na swoje rodziny, są burżujami? Oni pracują po to, żeby utrzymać rodziny i nagle przychodzi reforma podatkowa, która zabiera im dużo pieniędzy z wynagrodzenia” – przyznał lider górniczej Solidarności.

Mężczyzna w mocnych słowach wypowiedział się na temat strat jakie w związku z Polskim Ładem poniosło jego środowisko. „Każdy widzi na kwitku, że ma mniej pieniędzy. Szczególnie było to widoczne teraz przy kumulacji dwóch wynagrodzeń w lutym, gdzie było normalne wynagrodzenie za pracę i tzw. czternastka, która spowodowała, że górnicy stracili od 600 zł do 2,5 tys. zł na wynagrodzeniach. Mocno to uderzyło po kieszeniach ludzi, którzy cały rok pracowali. Teraz ich skasowano” – stwierdził na antenie Radia Maryja Bogusław Hutek.

Co ciekawe, gość Radia Maryja zwrócił uwagę na to, iż nowe rozwiązania są bardzo niejasne. „Większość ludzi nie rozumie, na czym polega nowy system. My też mamy się szkolić, bo nawet w Urzędzie Skarbowym do końca nie wiedzą, jak działa system. Służby na kopalniach też się gubią w nowych przepisach. Podobno ma być teraz jeszcze 800 poprawek”, „Niezrozumiały jest dla ludzi ten system podatkowy (…) System jest tak skomplikowany, że nie jesteśmy w stanie tego wytłumaczyć. Wszyscy są wkurzeni, że ktoś ich ograbia z ciężko zarobionych pieniędzy” – nie krył szef górniczej Solidarności.

Źródło: o2.pl

Zobacz również: