Teresa Lipowska
Foto: TVP, YouTube

Niewątpliwie jedna z ostatnich wypowiedzi Teresy Lipowskiej sprawia, że łza zakręci się w oku niejednego z nas. Jednak to wzruszające wyznanie gwiazdy „M jak Miłość” jest również na tyle mocne, iż może wzbudzić u co poniektórych oburzenie.

Teresa Lipowska powiedziała szczerze, co sądzi o młodszych koleżankach z branży

Bez wątpienia 84-latka jest znana przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w „M jak Miłość”. Jednak aktorka może się pochwalić nie tylko udziałem w serialu TVP. Artystka wystąpiła też w takich produkcjach jak m.in.: „Rzeczpospolita babska”, czy „Noce i dnie”.

Artystka jest na scenie nieprzerwalnie od ponad 60 lat. W 2007 roku obchodziła jubileusz 50 lat pracy zawodowej. W warszawskim Teatrze Kwadrat odbył się nawet z tej okazji uroczysty benefis.

Co ciekawe, gwiazda „M jak Miłość” ma na swoim koncie liczne nagrody. W 2010 otrzymała „Wielki Splendor”. Wyróżnienie to przynał Teresie Lipowskiej Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia.

Z kolei w 2017 została uhonorowana Odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”. To właśnie w tym mieście Teresa Lipowska dorastała oraz kształciła się m.in. na łódzkim Wydziale Aktorskim PWSFTviT.

O tym, iż Teresa Lipowska niezwykle poważnie podchodzi do swojego zawodu, który traktuje jako swego rodzaju misję, świadczy jedna z jej wypowiedzi. „Aktorzy i aktorki z naszej półki mieli wpojone, że ten zawód się wybiera, bo się go kocha i do końca jest to pasja. Ja teraz idę do swojego serialu po 22 latach, mam do powiedzenia, że zrobiłam gołąbki, czy muszę pogłaskać wnuka po głowie, ale ja idę i ja chcę to robić, staram się to jakoś ubarwić (…)” – wyznała artystka.

Dodajmy, iż Teresa Lipowska w dość mocnych słowach wypowiedziała się o swoich mlodszych koleżankach z branży. „Teraz młode koleżanki aktorki mylę, bo nie wiem, która jest która, bo wszystkie są jednakowe” – powiedziała gwiazda „M jak Miłość”.

Z pewnością to niezwykle wzruszające, a jednocześnie wymowne słowa. Zgadzacie się ze słowami odtwórczyni roli serialowej Barbary Mostowiak? Rzeczywiście współcześnie nie ma już prawdziwych artystów, dla których gra w filmie, teatrze, czy serialu to misja?

Źródło: RMF FM

Zobacz również: