Mateusz Morawiecki

Tego nie spodziewał się nikt. W ostatnich dniach byliśmy świadkami dwóch dymisji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Największym echem obiło się odejście ministra finansów, Tadeusza Kościńskiego. Media zapowiadały jednak, że to nie koniec. I rzeczywiście. Właśnie portal Business Insider Polska dotarł do informacji, że z rządem żegna się najbliższy współpracownik Mateusza Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki uderzył pięścią w stół. Trzecia dymisja w rządzie

„Renata Oszast, dyrektor generalna Ministerstwa Finansów, odchodzi ze stanowiska. To najbliższa współpracowniczka premiera Mateusza Morawieckiego i szara eminencja w resorcie.” – podaje portal Business Insider Polska.

Oszast współpracowała z Mateuszem Morawieckim już za czasów Santander Bank Polska (były BZ WBK). Dymisja ma być nie tylko pokłosiem olbrzymiej wpadki z Polskim Nowym Ładem, ale też, według informatorów rzeczonego źródła, w związku z napiętą sytuacją w resorcie finansów.

„To odejście może być dowodem, że premier chce za wszelką cenę utrzymać Ministerstow Finansów w orbicie swoich wpływów. Tajemnicą poliszynela jest, że Renata Oszast miała napięte relacje z wieloma osobami w resorcie finansów, także tymi, które w ostatnich latach odeszły z ministerstwa” – czytamy na Business Insider Polska.

Dziennikarze tego źródła dotarli też do wiadomości, którą miała rozesłać swoim najbliższym współpracownikom Renata Oszast. „Szanowni Państwo, dziś jest ostatni dzień mojej pracy na stanowisku dyrektora generalnego. Przez ostatnie 2,5 roku każdego dnia podejmowałam działania, które miały na celu wesprzeć Państwa w realizacji zadań merytrorycznych.” – cytuje wspomnianą wiadomość wskazany portal.

źródło: Business Insider Polska

Zobacz również: