Kukiz i Tusk

Wczorajsze nagranie Donalda Tuska, w którym po raz kolejny mocno skrytykował polski rząd, zyskało ogromną popularność. Wielu zgadza się z liderem Platformy Obywatelskiej, ale wielu też go krytykuje. W tym gronie znalazł się Paweł Kukiz, który mocno odpowiedział Tuskowi. Internauci piszą nawet o zmiażdżeniu. Ocenę pozostawiamy Wam.

Paweł Kukiz nie wytrzymał. Ostro odpowiada przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej

Wczoraj w sieci pojawiło się hitowe, zdaniem wielu, nagranie wideo, na którym Donald Tusk paradował przy palecie pełnej euro. Ciętym językiem Donald Tusk skomentował wstrzymanie wypłaty europejskich środków dla Polski. „Jedyny powód, dla którego po te pieniądze nie możecie sięgnąć, to jest rząd PiS-u.” – komentował ostro lider Platformy Obywatelskiej. „To nie są patrioci. To są idioci” – rzucił w pewnym momencie w kierunku rządu. Na te słowa postanowił zareagować Paweł Kukiz.

Lider ruchu Kukiz 15′ był gościem stacji Polsat News i tam w dość jednoznacznych słowach wypowiedział się o Tusku. Jego zachowanie nazwał zdradą. „Poddanie są absolutnie UE, w zamian za pieniądze, to jest po prostu zdrada i to jest podłość” – mówi o zachowaniu Tuska, Paweł Kukiz.

Zirpostował go Krzysztof Brejza, który był z kolei gościem Wirtualnej Polski. „Przykro mi, że przedstawiciele opozycji dołączają do narracji PiS. Narracji, że PiS nic nie może. Przecież kto rządzi? Rządzi PiS od 7 lat, a słyszmy cały czas, że winny jest Tusk, winna jest Platforma, winna jest UE, albo fazy księżyca też są winne. To polityka zrzucania odpowiedzialności za drożyznę, za inflację, za sytuację ekonomiczną, która uderza w portfele Polaków, jak nie uderzała od 30 lat.” – odpowiedział Kukizowi.

Jak myślicie, kto w tej sytuacji ma rację? A może prawda tak naprawdę leży pośrodku i część winy ponosi Unia Europejska, a część polski rząd? Może zwyczajnie w świecie, szłoby się dogadać na dużo bardziej „cywilizowanych” warunkach?

źródło: Polsat News, Wirtualna Polska, media

Zobacz również: