pożar
Twitter

Ponad 100 strażaków walczy z olbrzymim pożarem, który pojawił się na terenie jednego z zakładów produkcyjnych. Według nieoficjalnych informacji, akcję gaśniczą utrudnia wiatr i gęste zadymienie. Mamy nagrania wideo. Widać na nich potężne kłęby dymu.

Ogromny pożar. Płonie ponad 4 tysiące metrów kwadratowych. Ponad stu strażaków w akcji

„Do groźnie wyglądającego pożaru doszło na terenie zakładu Cersanit (przy ul. Bema w Starachowicach – dod. red. Newsbook). Na miejsce skierowanych zostało ponad 100 strażaków, którym gęste zadymienie utrudnia akcję gaśniczą.” – czytamy na łamach portalu Onet.

Dobra informacja jest taka, że na chwilę obecną nie ma informacji o poszkodowanych. Nieoficjalne wieści mówią zaś, że prawdopodobnie rzeczywiście żaden pracownik nie doznał obrażeń. Strażacy muszą jednak się co do tego upewnić. „Na miejscu jest 26 samochodów PSP oraz kontener ze środkiem pianotwórczym.” – dodaje rzeczone przez nas źródło. Trwa walka z żywiołem.

„W środku jest bardzo silne zadymienie” – przekazuje rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, brygadier Karol Kierzkowski. Wciąż trwa akcja gaśnicza. Pożar objął część produkcyjną zakładu, o powierzchni około 4 tys. m kw. To pokaźnych rozmiarów hala.

Skalę pożaru i ogromne zadymienie widać na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach wideo. Wiadomo, że w zakładzie odbywała się między innymi produkcja szafek łazienkowych.

Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie firmy Cersanit, która właśnie płonie, znajduje się firma MAN. Kierowcy mają odwozić autobusy w bezpieczne miejsce, na wypadek gdyby pożar wymknął się strażakom spod kontroli.

Jedno z nagrań wideo pojawiło się na Twitterze serwisu remiza.pl. Nadesłał je czytelnik. Widzimy z bliska skalę pożaru i potężne kłęby dymu, który znacząco ogranicza także widoczność podczas akcji gaśniczej.

https://twitter.com/remizapl/status/1491795854671319046

Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o przyczynach pożaru. W tej chwili strażacy koncentrują się na walce z żywiołem, a dopiero później, zbierze się specjalny zespół, który zbada przyczyny pożaru.

źródło: Onet, PAP

Zobacz również: