wypadek

Niestety wraz ze zmożonym ruchem, coraz częściej mamy do czynienia z potrąceniami pieszych. Raz wynikają one z winy kierowców, a raz z pieszych. Do dramatycznych scen dochodzi zwłaszcza na terenie zabudowanym, gdzie wystarczy dosłownie chwila nieuwagi i wypadek gotowy. Tak było i tym razem. Z niewyjaśnionych przyczyn kobieta postanowiła wbiec wprost pod koła rozpędzonego samochodu.

Kobieta z niewyjaśnionych przyczyn wbiegła pod koła rozpędzonego samochodu osobowego

Wszystko nagrał inny kierowca. Publikujemy wideo, jednak ostrzegamy, jest to mocny materiał, tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Nagranie znajdziesz na dole naszego artykułu.

Materiał wideo pojawił się na kanale Youtube „Stop Cham”, którzy przygląda się nie tylko absurdom drogowym, chamskiemu zachowaniu kierowców, ale też różnym wypadkom samochodowym, udostępniając nagrania ku przestrodze.

Okazuje się, że kobieta, prawdopodobnie próbowała zaoszczędzić kilka sekund czasu, dlatego też postanowiła przebiec obok zatrzymanego samochodu. Prawdopodobnie nie spodziewała się, że z następnego pasa ruchu nadjedzie rozpędzona osobówka. Niewiele brakowało, a za brak roztropności i pośpiech zapłaciłaby największą cenę, jaką jest utrata życia.

Na nagraniu, które zarejestrowała kamera innego uczestnika ruchu widać wyraźnie moment, w którym kobieta wbiega na jezdnię. Do zdarzenia doszło na trzypasmowej drodze w Łodzi. Kobieta nie zatrzymała się nawet wtedy, kiedy inny uczestnik ruchu widział, co się szykuje i zaczął trąbić, żeby ją ostrzec.

W konsekwencji kierowca Volskwagena kombi nie miał najmniejszych szans wyhamować przed przebiegającą przez jezdnię kobietą. Dzięki szybkiej reakcji zdołał jednak odbić nieco w lewo, poprzez co nie doszło do czołowego zderzenia z pieszą, a zahaczył ją „jedynie” narożnikiem auta. Być może to uchroniło kobietę od utraty życia.

Kobieta przeżyła potrącenie, a ta sytuacja będzie z pewnością dla niej lekcją na całe życie. Poniższe wideo zostało udostępnione ku przestrodze, żeby nie tylko za kółkiem, ale także w ruchu pieszym zachowywać szczególną ostrożność. Pośpiech zawsze jest złym doradcą.

źródło: Youtube „Stop Cham”

Zobacz również: