Adam Niedzielski

W najbliższą środę tj. 9 lutego br. odbędzie się ważna konferencja prasowa w sprawie ciągle szalejącej pandemii. Szef resortu zdrowia zamierza na niej przedstawić kolejne kroki, które podejmie rząd w walce z koronawirusem. Z dużym prawdopodobieństwem, Adam Niedzielski ogłosi ważne zmiany dotyczące strategii działania w trakcie epidemii COVID-19. Czego możemy się spodziewać?

Współpracownik Adama Niedzielskiego zdradził, co planuje Ministerstwo Zdrowia

Jak wcześniej wspomnieliśmy, pojutrze szef resortu zdrowia ogłosi istotne zmiany w walce z koronawirusem. Do środy zostało jeszcze trochę czasu. Jednak już teraz współpracownik Adama Niedzielskiego uchylił rąbka tajemnicy. Oto o czym prawdopododobnie usłyszymy za dwa dni.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zdradzil co nieco z planów rządzących. „Będziemy decydować o zmniejszeniu bazy łóżek dla chorych na COVID-19” – wyznał na antenie jednej z popularnych stacji radiowych polityk.

To jednak nie wszystko. Andrusiewicz przyznał, iż zapewne w trakcie środowej konferencji prasowej, Adam Niedzielski poinformuje o skróceniu izolacji z powodu zakażenia COVID-19. Z obecnych 10 dni odosobnienia związanego z zachorowaniem, pozostanie tylko 7.

Współpracownik Adama Niedzielskiego dodał, iż zmiany w długości trwania izolacji wynikają zarówno z ustaleń ekspertów, jak i powodów ekonomicznych. „(…) krótszym okresem objawowym i krótszym okresem, kiedy aktywnie zakażamy i z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach” – wskazał rzecznik ministerstwa.

Co ciekawe, odbędzie się jeszcze jedno spotkanie z udziałem szefa MZ. Jego tematem będzie skrócenie czasu izolacji. „Widzimy przy tej zakaźności wirusa, jak szybko wyłączane są osoby z rynku pracy, co nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę naszego kraju. Te decyzje jeszcze dziś, góra do jutra powinny zapaść. (Odbędzie się) sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia i w środę chcemy państwu to zakomunikować” – wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz.

Jednocześnie pracownik resortu Adama Niedzielskiego podkreślił, iż nieprawdziwe są spekulacje o skróceniu lub nawet likwidacji kwarantanny. „Na dziś nie mowy o likwidacji kwarantanny (…) Okres kwarantanny na dziś pozostaje stały, nie wykluczamy, że to się zmieni” – podkreślił rzecznik.

Źródło: o2.pl

Zobacz również: