pko bp

Najpopularniejszy bank w Polsce, jakim jest PKO BP wprowadza nowe zasady logowania do bankowości internetowej. W ten sposób chce zwiększyć bezpieczeństwo swoich użytkowników.

Bank PKO BP informuje o zmianach w zasadach logowania do kont bankowych

Informację o zmianach w największym banku w Polsce przekazuje portal TVN24 Biznes, powołując się na komunikat prasowy banku. Wkrótce zostanie wprowadzony trzeci nowy sposób weryfikacji logowania. W ten sposób bank chce nie tylko zabezpieczyć klientów, ale też samemu mieć większą pewność, że tylko klienci, a nie przykładowo oszuści, logują się do serwisu iPKO.

Logowanie do serwisu transakcyjnego poza hasłem będzie możliwe wkrótce za pomocą urządzenia zaufanego (po jego dodaniu), dwuetapowego logowania (jeśli jest włączony) lub narzędzia autoryzacji (jeśli klient nie korzysta z wcześniej wskazanych zabezpieczeń). To właśnie ostatnia z metod potwierdzania logowania jest wspomnianą nowością.

„Bank wyjaśnił również, co się zmienia, jeśli klienci nie logują się z urządzenia zaufanego lub nie korzystają z dwuetapowego logowania. Po wpisaniu hasła do iPKO, jak dotychczas, klienci zobaczą ekran z możliwością dodania urządzenia zaufanego.” – czytamy w rzeczonym źródle.

„PKO BP dodał, że nic się nie zmienia dla klientów, którzy korzystają z dodatkowych zabezpieczeń i logują się z urządzeń zaufanych lub używają dwuetapowego logowania.” – dodaje portal TVN24 Biznes.

Zmiany będą udostępniane stopniowo. Jednocześnie bank prosi o dodanie urządzenia do zaufanych, jeśli często, z jednego i tego samego miejsca logujemy się do serwisu transakcyjnego.

źródło: TVN24 Biznes

Zobacz również: