Tadeusz-Rydzyk

Niesłychane. Tadeusz Rydzyk znowu zszokował opinię publiczną. Tym razem, wygłosił bardzo kontrowersyjną opinię na temat lekarzy. Na antenie jego rozgłośni radiowej padły naprawdę mocne zarzuty wobec medyków.

W trakcie audycji Ojciec Rydzyk nie przebierał w słowach

Dyrektor „Radia Maryja” chętnie zabiera głos w tematach związanych z bieżącą sytuacją w kraju. Nie inaczej jest w przypadku pandemii. Ostatnia wypowiedź toruńskiego kapłana dotycząca COVID-19, szczepionek oraz lekarzy, może zbulwersować wielu z nas, a zwłaszcza przedstawicieli służby zdrowia.

Na antenie swojego radia ksiądz wypowiedział kontrowersyjne słowa odnośnie szczepienia najmłodszych Polaków. Duchowny określił je mianem „eksperymentów” wobec których powinniśmy być czujni. Redemptorysta zaleca, aby w tej kwestii „uważać i nie być naiwnym”.

To jednak nie wszystko. Kolejne zdania, wypowiedziane podczas audycji w „Radiu Maryja”, były naprawdę ostre. Dyrektor rozgłośni nazwał lekarzy zbrodniarzami. „Uważajmy na dzieci. Dzieci są niewinne, są bezbronne. Nie wolno! Jeżeli ktoś by robił takie eksperymenty, to ja porównuję to do mechanizmów, które mieli w sobie Niemcy, tworzący obozy koncentracyjne dla dzieci, np. w Łodzi. To jest niewyobrażalne. Dziecka nie wolno zabijać, także tego nienarodzonego, bezbronnego. To jest zbrodnia i to są zbrodniarze” – stwierdził Tadeusz Rydzyk.

Niewątpliwie opinie wygłaszane przez Rydzyka są w sprzeczności z teoriami naukowymi, które przytaczają eksperci. Nie przeszkadza to jednak duchownemu w szerzeniu kontrowersyjnych tez.

Ojciec Rydzyk wiele razy krytykował obostrzenia pandemiczne. Mówił nawet, iż ich przestrzeganie to „uleganie propagandzie”. Kapłan sprzedawał książkę pt. „Fałszywa pandemia”, a nawet zorganizował konferencję zatytułowaną „Oblicza pandemii”. Co ciekawe, zaproszenie na nią otrzymali przedstawiciele ruchów antyszczepionkowych.

Wydaje się, że Tadeusz Rydzyk zachowuje się jak hipokryta. Z jednej strony krytykuje szczepionki, czy też wychwala tych, którzy nie boją się zachorowania. Z drugiej strony sam zaszczepił się trzema dawkami preparatu przeciwko COVID-19. Mało tego, powiązane z nim sklepy handlują pandemicznymi modlitewnikami i koronawirusowym zestawem kazań, które mają pomóc w walce z pandemią.

Źródło: Onet

Zobacz również: