Donald Tusk

I choć wszyscy pamiętają, że to Donald Tusk za swoich rządów stał za podwyższeniem wieku emerytalnego, to zdaje się, że większość emerytów już „wybaczyła” liderowi Platformy Obywatelskiej to posunięcie. Okazuje się, że najnowszy sondaż dał zaskakujące dla wielu wyniki. To Tusk cieszy się największym zaufaniem wśród polskich emerytów.

Donald Tusk liderem rankingu zaufania wśród emerytów. Wyprzedził m.in. Morawieckiego i Prezydenta Dudę

Sondaż zaufania do politków wśród emerytów został opublikowany na internetowych łamach „Super Expressu”. Został przeprowadzony właśnie na zlecenie tego medium przez IBRiS.

Donald Tusk, który stał się nieoczekiwanym liderem rankingu zaufania wśród emerytów, cieszy się zaufaniem 15,2% badanych. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki z wynikiem 14%, a trzecie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 9,1% badanych. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Rafał Trzaskowski (7,5%), Szymon Hołownia (6,9%) oraz Jarosław Kaczyński (5,6%). Jak takie wyniki komentuje Cezary Grabarczyk, współpracownik Tuska, z którym udało się porozmawiać dziennikarzom „Super Expressu”?

„Tusk jest politykiem wiarygodnym, nie oszukuje i jest szczery. Poza tym ostatnio wyraźnie zapowiedział potrzebę przeprowadzenia drugiej waloryzacji emerytur. (…) Emeryci na pewno pamiętają, że w końcówce rządów PO-PSL zjawisko inflacji zostało wyeliminowane. Na to i na nasze wsparcie zawsze mogą liczyć” – mówi Grabarczyk.

Cóż, nam pozostaje dodać, że emeryci chyba już wybaczyli to, że Donald Tusk podniósł wiek emerytalny, co było jednym z powodów, dla którego „stracił” wówczas władzę. Seniorzy mogli też uwierzyć w szczerość deklaracji, że lider Platformy Obywatelskiej nie chce już nic zmieniać w zakresie wieku emerytalnego, bowiem takie działania budzą ogromny społeczny sprzeciw.

źródło: Super Express, media

Zobacz również: