nie żyją dwaj Polacy w Ukrainie

Bardzo smutna informacja ujrzała światło dzienne. Lubiany przez widzów uczestnik „Mam talent” oraz „Must be the Music” nie żyje. Niewątpliwie zmarły był wyjątkowymi człowiekiem.

Nie żyje Roman Gładyś – wynalazca i muzyk-amator

Dzisiejszego dnia ukazała się przykra wiadomość. „Nie żyje Roman Gładyś, muzyk-amator i wynalazca z Grzybowej Góry” – przekazał jeden z serwisów internetowych. Meżczyzna zmarł 30 stycznia br. Miał 79 lat.

Warto podkreślić, iż znany jest już termin uroczystości pogrzebowych Romana Gładysia. Msza Święta odbędzie się w czwartek, 3 lutego o godzinie 12.00, w parafii Świętej Trójcy w Skarżysku Kościelnym. Następnie ciało zmarłego muzyka spocznie w grobie rodzinnym, który mieści się na cmentarzu parafialnym.

Zmarły mężczyzna był znany przede wszystkim z udziału w telewizyjnych talent-show „Mam talent” oraz „Must be the Music”. Widzowie bardzo polubili uzdolnionego seniora.

Co ciekawe, w „Mam talent!” mężczyzna prezentował zarówno swoje umiejętności muzyczne, jak i naukowe. Do talent-show 79-latek trafił w 2014 r. Kiedyś stworzył nawet specjalnie dla jurorki Agnieszki Chylińskiej piosenkę „Miłość nad Bałtykiem”.

Z kolei w „Must be the Music” wystąpił jako gitarzysta. Grał wówczas na gitarze klasycznej. W tamtym czasie w jury programu Polsatu zasiadały m.in. trenerka wokalna Elżbieta Zapendowska i piosenkarka Kora.

Warto podkreślić, iż zmarły miał na swoim koncie udział również w innych produkcjach telewizyjnych np. w: „Na każdy temat”, „Polak potrafi”, „Tęczowy Music Box”, „Idź na całość”, „Telewizjer” czy „Ja tylko pytam”.

Jako muzyk-amator Gładyś samodzielnie komponował muzykę i teksty. Poza tym, założył zespół „Śpiewające Słoneczniki” oraz chór „Romano”. W jego dorobku znalazło się pięć śpiewników, w których znalazło się ponad 150 piosenek.

Trzeba dodać, iż 79-latek był także cenionym wynalazcą. Senior stworzył około 200 projektów klawiatur i zapisów nutowych, które były opiniowane przez specjalistów z Instytutu Pedagogiki Muzycznej w Warszawie.

Źródło: Plejada

Zobacz również: