Rosja

Wstrząsające doniesienia. Nie żyją dwaj policjanci, którzy zostali zabici podczas rutynowej kontroli drogowej. Trwa obława na podejrzanych o zabójstwo.

Dwaj policjanci nie żyją. Trwa poszukiwanie sprawców

Cały dramat rozegrał się podczas kontroli drogowej w Kaiserslautern w południowo-zachodnich Niemczech. Tamtejsza policja potwierdza zabójstwo i jednocześnie przekazuje, że trwa obława na podejrzanych o jego dokonanie. Znamy już wstępne szczegóły.

„Do zdarzenia doszło około godz. 4.20 w poniedziałek w pobliżu miejscowości Kusel w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Ofiary to 24-letnia policjantka i 29-letni policjant” – czytamy w serwisie Interia.pl, który cytuje doniesienia niemieckiego Bildu.

Policjanci zginęli od ran postrzałowych. Udało im się wezwać pomoc, jednak zanim ta dotarła na miejsce, już niestety nie żyli. Podczas zgłoszenia policjanci zdołali przekazać, że w bagażniku kontrolowanego samochodu znajdowała się martwa zwierzyna. Nie wiadomo jakie jeszcze informacje zostały przekazane służbom. Ze względu na dobro poszukiwań, policja na ten moment nie udziela więcej informacji.

Policja ostrzega jednak, że co najmniej jeden ze sprawców może być uzbrojony. Mundurowi proszą o ostrożność i o to, żeby w okolicy zdarzenia nie zabierać autostopowiczów. Niewykluczone, że właśnie w ten sposób podejrzani o zabójstwo policjantów będą chcieli oddalić się z okolicy.

źródło: Interia.pl, PAP, Bild

Zobacz również: