wypadek ciężarówka
Foto: Twitter/KW PSP Białystok

Do przerażajacego wypadku drogowego doszło w niedzielę (30 stycznia br.) nad ranem w województwie podlaskim. W skutek zderzenia dwóch pojazdów wybuchł pożar. Kierowca jednego z aut spłonął żywcem.

W tragicznym wypadku zginęła jedna osoba

Makabryczna wiadomość ukazała się dziś w mediach. „UWAGA!!! Tragiczny wypadek na DK8 pow.sokólski – m.Stok, woj. podlaskie. Pożar samochodu ciężarowego w wyniku wypadku drogowego. Jedna ofiara śmiertelna.v19 zastępów JOP na miejscu. Droga zablokowana w obu kierunkach.Trasa Białystok – Augustów” – poinformowała KW PSP Białystok.

Dodajmy, iż makabryczny incydent drogowy miał miejsce w niedzielny poranek w miejscowości Stok nieopodal Sokółki, na Trasie Niepodległości – na drodze krajowej numer 8. Dwa samochody ciężarowe zderzyły się ze sobą. Póki co, nie są znane przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podała, iż jeden z pojazdów zaczął gwałtownie płonąć. Przypuszczalnie do zapłonu doszło po tym, jak ciężarówka stoczyła się na pobocze, rozsypując pzrewożony ładunek. Warto podkreślić, iż pożar auta wybuchł niedaleko doszło gospodarstw i domów. Jednak, jak donoszą dziennikarze, ogień nie objął budynków.

Niestety, w skutek zderzenia pojazdów śmierć poniósł jeden z kierowców. Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie wydostać się z płonącej ciężarówki. Kiedy na miejsce zdarzenia przybyli ratownicy medyczni, nie można było mu już pomóc. Jedyne co, medycy mogli zrobić, to stwierdzić zgon. Dodajmy, iż kierujący drugim autem został hospitalizowany. Człowiek ten odniósł liczne obrażenia.

Do akcji gaśniczej, zostało rozdysponowanych aż 19 zastępów strażaków. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji, zaznaczył, iż poza strażą pożarną, na miejsce przerażającego zdarzenia przybyły także inne służby ratunkowe tj. policja i pogotowie ratunkowe.

Niewątpliwie usuwanie skutków tego potwornego wypadku potrwa dłuższą chwilę, nawet do godzin popołudniowych. Jak na razie, trasa z Augustowa do Białegostoku jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Funkcjonariusze policji wyznaczyli objazdy przez Sokółkę.

Źródło: Wp.pl, Twitter

Zobacz również: