Paweł Kukiz

Czy właśnie waży się przyszłość Pawła Kukiza w polityce? Wiele może na to wskazywać. Zwłaszcza, że do mediów trafiły taśmy Kukiza, na których ten wypowiada wiele szokujących słów w kierunku Prawa i Sprawiedliwości oraz Telewizji Polskiej.

Taśmy Kukiza stały się hitem internetu. Mocne słowa o Prawie i Sprawiedliwości oraz TVP

Jarosław Kaczyński z jednej strony po tym, co trafiło do sieci, może zerwać umowę z Kukizem, ale z drugiej strony, prezes Prawa i Sprawiedliwości ma związane ręce. Wie, że bez Kukiza jego większość parlamentarna wisi na włosku, a PiS może mieć problem z przepchnięciem większości ustaw.

Co usłyszeliśmy na taśmach Kukiza? „Całe państwo, układ, wisi na moich trzech głosach.” – wyznał polityk, którego nagrania usłyszeliśmy w programie Czarno na białym w stacji TVN24. I śmiało można stwierdzić, że była to jedna, z najbardziej łagodnych wypowiedzi w kierunku Prawa i Sprawiedliwości oraz TVP.

Na kolejnych fragmentach wypowiedzi Pawła Kukiza, podczas rozmowy z byłym działaczem Kukiz’15, Arturem Grocem (to on nagrywał rozmowę) słyszymy jeszcze więcej cierpkich słów.

Cóż mu (Jarosławowi Kaczyńskiemu – przyp. red.) może szkodzić zmiana ordynacji wyborczej wtedy, kiedy on nie będzie potrzebował bezpośrednio tych instrumentów władzy, jakie posiada w tej chwili, koniecznych w tej czynnej polityce, żeby, k***a, można było tę władzę w tym systemie autorytarnym sprawować? (…) Jak zobaczyłem, że to, k***a, jest wrzesień, to mi się k***a nogi ugięły, bo każdy dzień, rozumiesz, przesuwający z posiedzenia na posiedzenie inne tam jakby sprawy, to jest dla mnie, k***a, możliwość kupienia przez Kaczyńskiego jakiejś innej trójki. K***a, rozumiesz?” – na nagraniach słyszymy, jak Paweł Kukiz nie przebiera w słowach.

Ten pewnie, jeżeli uchwali te ustawy, to one prawdopodobnie będą obowiązywały od kolejnej kadencji, w sensie mówię tutaj o antykorupcji, o tych wszystkich rzeczach. Ale nieważne. Będą dotyczyć całej klasy politycznej. A na bazie tej antykorupcyjnej tych dzisiejszych jumanów z PiSu będą mogli ich następcy wsadzać do pudła.” – dodawał. Zaskakujace jest zwłaszcza ostatnie zdanie, w którym Kukiz mówi o wsadzaniu do pudła… swoich koalicjantów (jumanów – jak sam nazwał) z Prawa i Sprawiedliwości.

Nie tylko o Prawie i Sprawiedliwości, ale też o Jacku Kurskim i Telewizji Polskiej

Taśmy Kukiza pokazują nam, co polityk sądzi nie tylko o Prawie i Sprawiedliwości, z którym śmiało można powiedzieć, że pomimo własnych opinii, się zbratał, ale też jakie zdanie ma o Telewizji Polskiej i urzędującym prezesie Jacku Kurskim.

„Przysięgam ci. Przy każdym spotkaniu z Kaczyńskim, naprawdę przy każdym spotkaniu mówię o Kurze (pseudonim Kurskiego – przyp. red.). Mówię do niego: ty sobie sprawy nie zdajesz z tego, że o ile ta Kura była użyteczna dwa lata po wygranych wyborach w 2015 r., bo ludzie odreagowywali swój stres, te swoje żale do Platformy, to w tej chwili oni działają przeciwko tobie, k***a, paradoksalnie, mówię, im więcej zachwytów pieją nad PiS-em, w sytuacjach, k***a, nepotyzmu, korupcji, itd., tym bardziej cię pogrążają. I tyle. I ni ch**a i nie trafia. No to co ja na to poradzę?” – a w taki sposób Paweł Kukiz wypowiadał się o Telewizji Polskiej w zakulisowych rozmowach.

Fragment jednego z nagrań można odsłuchać poniżej.

źródło: TVN24, Radio ZET, media

Zobacz również: