Krzysztof Skiba
Foto: Instagram

Członek zespołu „Big Cyc” zaskoczył najnowszym wyznaniem na temat pogrzebu. Krzysztof Skiba w mocnych słowach stwierdził, iż nie chce mieć katolickiego pochówku. 

Krzysztof Skiba nie chce księdza na swoim pogrzebie

Niewątpliwie wokalista to bardzo kontrowersyjna postać polskiego show biznesu. Potwierdza to najnowszy wpis artysty w mediach społecznościowych. Muzyk poruszył w nim temat pochówku.

Okazją ku takim rozważaniom był pogrzeb znajomego, w którym muzyk ostatnio uczestniczył. „Byłem na pogrzebie kolegi. Pogrzeby to miejsca, gdzie ostatnio coraz częściej się spotykamy. Pogrzeb był bez księdza. I jakoś tak był po ludzku wzruszający” – zaczął swój wpis gwiazdor.

Niewątpliwie wydarzenie to wywarło na członku „Big Cyca” ogromne wrażenie. „Czytano na nim mądre myśli zmarłego, wiersze poetów, których lubił. Puszczano muzykę, którą kochał. Obok urny stało zdjęcie kolegi i poczułem, że jestem w tym krótkim momencie, bliżej zmarłego kumpla niż byłem z nim za życia”, „(…) teraz w dniu swojego pogrzebu był intensywnie obecny. Nawet bardziej niż za życia. Stojąc obok urny z jego prochami, przypominałem sobie jego powiedzonka, żarty, miny i zabawne sytuacje z jego udziałem” – przyznał Krzysztof Skiba.

Okazuje się, że Krzysztof Skiba doszedł do dość kontrowersyjnego wniosku. „Nagle odkryłem, skąd jest to dziwne uczucie smutku, lekkości i małej nuty radosnej. To brak księdza. Brak tych strasznych pieśni żałobnych »Dobry Jezu a nasz panie, daj mu wieczne spoczywanie«. Brak tego kościelnego jęczenia i rytualnych, fałszywych gestów składających się na katolicki pogrzeb, a nie mających nic wspólnego z osobą, która zmarła” – stwierdził artysta.

Cała sytuacja sprawiła, iż Krzysztof Skiba doszedł do wniosku, iż nie chce, aby jego ostatnie pożegnanie prowadził duchowny. „Nie jestem ateistą. Jestem z tych mocno wątpiących, ale na pogrzebie nie chcę żadnego księdza (chyba, że wpadnie znajomy ksiądz jako prywatna osoba). Chcę pogrzebu, na którym polecą piosenki rockowe (właśnie układam listę) i ktoś powie dobry dowcip, zanim wpakują mnie do ziemi” – podsumował.

Źródło: Facebook, Plejada

Zobacz również: