Przemysław Czarnek

Zaskakująca wiadomość ujrzała światło dzienne. Rząd zdecydował się wprowadzić nauczanie zdalne. Informację na ten temat przekazał Przemysław Czarnek. 

Minister Czarnek zwołał specjalną konferencję prasową

W miniony poniedziałek (24 stycznia) minister Adam Niedzielski mówił, iż w sytuacji drastycznego przyrostu osób zakażonych, rząd będzie zmuszony podejmować stosowne kroki z dnia na dzień. „Jeżeli osiągniemy krytyczny próg, to być może decyzje podejmiemy z dnia na dzień” – powiedział szef resortu zdrowia.

Jednocześnie Niedzielski dodał, iż rządzący uważnie przyglądają się temu, co dzieje się w polskich szkołach. „Obserwujemy sytuację w szkołach, jeśli chodzi o liczbę ognisk i ich liczebność” – przyznał polityk.

Nie trzeba było długo czekać na to, aby zapowiedzi Niedzielskiego spełniły się. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, Przemysław Czarnek razem z szefem GIS Krzysztofem Saczko, niespodziewanie ogłosili powrót do nauki w domach. „Od czwartku zostanie wprowadzone zdalne nauczanie dla uczniów klas 5-8 oraz szkół ponadpodstawowych” – poinformował minister edukacji i nauki.

Dodajmy, iż według słów polityka, w środę (26 stycznia) ma zostać podpisane rozporządzenie w tej sprawie. Warto podkreślić, iż zdalne nauczanie ma obowiązywać do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego 2022 roku.

Tak będzie teraz wyglądać nauka dzieci i młodzieży

Przemysław Czarnek podał szczegóły decyzji podjętej przez rządzących. „Musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej do końca ferii zimowych. Zgodnie z rozporządzeniem, które jutro zostanie podpisane, w szkole naukę stacjonarną będą kontynuować uczniowie klas 1-4, a także przedszkola oraz zerówki” – oświadczył szef MEiN. „Od czwartku uczniowie klas 5-8, a także szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych. (…) Szkoły specjalne będą decydować same, czy przechodzą na naukę zdalną” – dodał polityk.

Przedstawiciel rządu odniósł się także do przygotowań do tegorocznej matury. „W tym okresie będzie możliwość spotykania się maturzystów na konsultacjach indywidualnych i grupowych” – wyznał Czarnek. Co ciekawe, bez zmian działać będą bursy. Również praktyczna nauka zawodu będzie odbywać się tak, jak do tej pory.

Na koniec zwróćmy uwagę, iż szef MEiN ma nadzieję, iż nauczanie zdalne nie potrwa dłużej niż do końca lutego. „Jestem przekonany, że nie będzie konieczności wydłużenia tego terminu” – zaznaczył Czarnek.

Źródło: Wp.pl, Radio Zet

Zobacz również: