Rosja

Główny Inspektor Sanitarny właśnie opublikował ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Tym razem, GIS alarmuje, iż lubiany i popularny produkt jest niebezpieczny dla naszego zdrowia i życia.

GIS odradza spożywanie groźnej partii produktu

Na oficjalnym profilu Głównego Inspektora Sanitarnego w mediach społecznościowych ukazało się ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Chodzi o jedną z partii produktu o nazwie „Buraczki pasteryzowane wiórki”.

Inspektorzy podjęli decyzję o wycofaniu produktu z powodu znalezionych w nim fragmentów szkła. „Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku ze skargą konsumenta na obecność fragmentów szkła w produkcie pn. Buraczki pasteryzowane wiórki, firma VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. j. postanowiła wycofać partię produktu określoną poniżej” – przeczytamy w komunikacie służb.

W ostrzeżeniu umieszczono szczegółowe informacje na temat tego, o którą partię buraczków chodzi. „Nazwa produktu: Buraczki pasteryzowane wiórki á 420 g Numer partii: 25.08.2022/A Data minimalnej trwałości: 25.08.2022 Producent: VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. J. 98-355 Działoszyn, ul. Sadowska 10” – informuje GIS.

Oczywiście sam producent, jak i organy urzędowej kontroli podjęły stosowne kroki. VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. j. poinformowała swoich kontrahentów o konieczności wycofania ze sprzedaży niebezpiecznych dla ludzi buraczków. Z kolei przedstawiciele GIS cały czas monitorują, czy także producent wycofuje groźne warzywa z obrotu.

W związku z wydanym ostrzeżeniem, GIS zaapelował do konsumentów. „Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie” – radzi Główny Inspektor Sanitarny.

Źródło: gov.pl, Twitter

Zobacz również: