wybuch gazu

Nie minęło kilka godzin, odkąd informowaliśmy o ostrzeżeniu meteorologicznym odnośnie fatalnych warunków drogowych, a już niestety bezlitosna pogoda zbiera swoje żniwo. W okolicach Iławy doszło do poważnego karambolu drogowego, w którym uczestniczyło aż pięć aut. Są niestety ranni. Znamy pierwsze szczegóły.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Karambol drogowy z pięcioma samochodami. Są poszkodowani

„Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 521 w okolicy Falknowa koło Iławy.” – donosi w pilnym komunikacie portal Onet. Jak informuje policja, jedną z przyczyn zdarzenia były z pewnością marznące opady, powodujące gołoledź. W wielu miejscach w Polsce warunki drogowe są teraz ekstremalnie trudne.

W wyniku karambolu, który zdarzył się pod Iławą aż cztery osoby zostały poszkodowane. Służby ratunkowe udzieliły im pomocy na miejscu wypadku. To dwoje dzieci oraz dwójka dorosłych. Im życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja ustaliła już wstępnie, jak doszło do wypadku drogowego.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Fiata Croma stracił panowanie nad autem i wpadł w poślizg. Wjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z nadjeżdżającymi samochodami.” – przekazuje starszy aspirant Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

„Obecnie droga jest zablokowana. Na miejscu pracują służby, zorganizowano objazdy.” – donosi Onet. Policja potwierdza jednocześnie to, co już wcześniej oznajmiało IMGW. Na drogach w tym rejonie, w tym także tej – drodze wojewódzkiej 521 panują trudne warunki. Marznące opady powodują gołoledź. Nic nie wskazuje na to, by warunki drogowe miały poprawić się w najbliższych godzinach. Dlatego, jeśli nie musicie wsiadać w samochód, nie róbcie tego.

źródło: Onet, PAP

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dramat Kamila Stocha. Nie wystąpi w Zakopanem. Nowe informacje

Zobacz również: