Rosja

Uważajcie na siebie! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej co rusz dzisiaj wydaje nowe ostrzeżenia meteorologiczne. Część ekspertów mówi nawet, że ze względu na utrudnione warunki drogowe, w niektórych częściach kraju można spodziewać się paraliżu drogowego. Jedno jest pewne: pogoda będzie płatać figle i w środę i w czwartek. 

Są nowe ostrzeżenie od Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Aż 13 województw jest objętych ostrzeżeniami wydanymi dzisiaj, które będą obowiązywać także w nocy, jutrzejszego poranka oraz w czwartek. Jednym słowem, komunikaty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą większej części kraju. „Większa część kraju została właśnie objęta ostrzeżeniami przed opadami marznącymi.” – potwierdza IMGW. Chodzi o ostrzeżenia przed marznącymi opadami. Mogą one powodować niebezpieczeństwo zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych.

Niewykluczone, że już wkrótce ostrzeżenia zostaną wydane także dla „brakujących” trzech województw. Warto śledzić doniesienia na bieżąco. Na ten moment „z interaktywnej mapy ostrzeżeń wynika, że przed marznącymi opadami uchronią się tylko mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego, podlaskiego i lubelskiego.” – donosi portal Goniec.pl.

Ostrzeżenia dla części regionów obowiązywały już w dzień, ale szczególnie niebezpiecznie zrobi się wieczorem i w nocy. Komunikaty IMGW w niektórych regionach obowiązują aż do czwartkowego południa. W województwie lubuskim groźnie będzie do godziny 8, na pomorzu, Kujawach i Pomorzu do 6, a na Warmii i Mazurach do 8. Zagrożone marznącymi opadami są także inne regiony Polski.

Na Dolnym Śląsku ostrożność warto zachować aż do godziny 10 w czwartek. Podobnie zresztą, jak w województwie mazowieckim i wielkopolskim. Aż do godziny 11 możliwe są marznące opady na Opolszczyźnie, a do godziny 12 (w czwartek) obowiązują komunikaty wydane dla województwa łódzkiego.

Także na czwartek wydano kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. Ze szczegółami można zapoznać się w najnowszym komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jednym słowem, uważajcie na siebie i jeśli nie musicie nigdzie jechać, odłóżcie podróż w planach, kiedy na drodze warunki będą dużo lepsze.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1481269380520583170

źródło: IMGW

Zobacz również: