Andrzej Duda
Foto: YouTube

O tej sprawie zrobiło się głośno już jakiś czas temu. Jakub Żulczyk nazwał na Facebooku, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę „debilem”. Został oskarżony o znieważenie głowy państwa, a dzisiaj sąd wydał decyzję. Znamy treść wyroku.

Andrzej Duda nie został znieważony przez Jakuba Żulczyka

Taką decyzje podjął Sąd Okręgowy w Warszawie, a konkretnie sędzia Tomasz Julian Grochowicz. Wiadomość z ostatniej chwili przekazał portal Wirtualna Polska. Rozprawa odbyła się właśnie dzisiaj, 10 stycznia. Sędzia argumentował swój wyrok tym, że Jakub Żulczyk nie popełnił przestępstwa. Nie można mu przypisać odpowiedzialności karnej. Sędzia uznał, że wpis nie narusza żadnych wartości społecznych, a jest to konieczne, żeby uznać, że jakikolwiek wpis jest przestępstwem.

„Oskarżony swoim zachowaniem nie popełnił przestępstwa, więc nie można mu przypisać odpowiedzialności karnej. Aby uznać jakikolwiek czyn za przestępstwo, konieczne jest ustalenie, że narusza on wartości społeczne w stopniu wyższym niż znikomy.” – argumentuje sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, cytowany przez portal Wirtualna Polska.

„Nadmierna ochrona prezydenta kosztem wolności wypowiedzi może prowadzić do sztucznego niejako podtrzymywania autorytetu instytucji. A nadmierne zaangażowanie instytucji publicznej w obronę urzędu prezydenta może prowadzić do tłumienia krytyki – zwrócił uwagę sędzia” – mówi dalej.

Wyrok na ten moment nie jest prawomocny. Do wyroku sądu w mediach społecznościowych odniósł się sam zainteresowany. Jakub Żulczyk cieszy się z uniewinnienia oraz dziękuje swojemu mecenasowi.

A co Wy myślicie o tej sprawie? Czy sąd podjął słuszną decyzję, uważając, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda nie został znieważony?

źródło: Wirtualna Polska, Facebook

CZYTAJ TAKŻE: Były poseł oskarżony o korupcję. W tle kilogram złota i 800 tysięcy złotych

Zobacz również: