Polski Ład wprowadza ulgę w podatkach

Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż od tego roku będzie można skorzystać z nowej ulgi w podatkach. Kogo ona obejmie? Ile pieniędzy będzie można zyskać?

Polski Ład wprowadził nową ulgę w podatkach

Od tego roku część Polaków będzie mogła skorzystać z tzw. ulgi dla samotnych rodziców. Warto podkreślić, iż wyniesie ona 1500 złotych i będzie sumować się z dotychczas funkcjonującą ulgą na dzieci. Jak podkreśla wiceminister rodziny Barbara Socha rozwiązanie pojawiło się w związku z tzw. Polskim Ładem.

Znany portal zajmujący się finansami, gospodarką i ekonomią przypomniał, iż do tej pory samotni rodzice mogli skorzystać z nieco innego rozwiązania. „Dotychczas podatek osoby samotnie wychowującej dziecko był obliczany jako dwukrotność podatku liczonego od połowy dochodów. W związku ze wzrostem kwoty wolnej od podatku od 2022 roku ta zasada została zmieniona i zastąpiona ulgą na dziecko samotnego rodzica w kwocie 1500 zł” – przeczytamy na money.pl

Nie wszyscy wiedzą o tym, iż mogą zyskać dodatkowe pieniądze

Niestety wiele osób, które obejmuje nowe rozwiązanie, nie zdaje sobie z tego sprawy. Z pewnością z tego powodu, o obowiązujacych od tego roku zmianach przypomniała wiceminister rodziny Barbara Socha. „Polski Ład wprowadza nową ulgę dla samotnych rodziców w wysokości 1500 zł. Nowa ulga sumuje się z dotychczasową ulgą na dzieci — dla wszystkich rodziców, co oznacza, że samotni od dochodów powyżej 30 tys. zł zapłacą podatek pomniejszony o ponad 2600 zł (1500+1100)” – napisała na swoim Twitterze Socha.

Na koniec warto przytoczyć wyliczenia resortu rodziny. Zdaniem ekspertów ministerstwa, na Polskim Ładzie skorzystają rodziny, zwłaszcza te wielodzietne z co najmniej czworgiem dzieci. To właśnie one od 2022 roku mogą zyskać dzięki instrumentowi jakim jest „PIT-0 dla Rodzin 4 plus”. Umożliwi on, jednemu lub obojgu rodzicom zwolnienie z opłaty PIT. Warunkiem jest posiadanie co najmniej czworga pociech oraz osiągnięcie odpowiedniego dochodu. W przypadku jednej osoby to do 85 528 złotych, a odnośnie dwóch to 171 056 złotych.

Źródło: money.pl, Twitter

Zobacz również: