pieniądze

Niestety, czeka nas kolejna podwyżka. Tym razem mowa o wzroście cen, który dotknie miliony Polaków. Poznajcie szczegóły nadchodzących zmian.

Cennik biletów wymagał urealnienia i dostosowania do sytuacji rynkowej

To nie jest dobra wiadomość. Nadciąga kolejna podwyżka. Tym razem, spółka PKP InterCity przekazała, iż od 13 stycznia wzrosną ceny biletów. Za które przejazdy będziemy musieli zapłacić więcej pieniędzy?

Otóż okazuje się, iż najbardziej podrożeją przejazdy popularnym Pendolino. Podróżni będą musieli wydać 19 złotych więcej niż do tej pory. Z kolei połączenia Express InterCity podrożeją o 10 złotych. Z najniższą podwyżką rzędu 9 złotych spotkają się pasażerowie IC i TLK.

PKP InterCity zabrało głos w sprawie zapowiadanej zmiany cennika biletów. Zdaniem spółki taryfę trzeba było urealnić i dostosować do sytuacji rynkowej. „Od ostatniej aktualizacji cen biletów istotnie zwiększyły się koszty działalności spółki – pomiędzy 2014 a 2020 rokiem wzrost w tym zakresie wyniósł ponad 30 proc. w przeliczeniu na pasażera. O ponad 140 proc. wzrosły koszty związane z remontami taboru kolejowego oraz stacji postojowych. Znacząco wzrosły ceny energii trakcyjnej – o około 65 proc.” – przeczytamy w okolicznościowym komunikacie. Jednocześnie przewoźnik zwrócił uwagę, iż już tej chwili musimy zapłacić więcej pieniędzy za przejazdy wykonywane przez regionalne firmy kolejowe.

Pojawią się nowe promocje

Jeśli można mówić o jakichkolwiek optymistycznych wiadomościach, to warto odnotować, iż spółka wprowadza większe promocje na bilety. Stawki rabatów wzrosną z 10, 20 i 30% do 15, 30 i 45%. Co ciekawe, dzięki wcześniejszej rezerwacji, wydamy dużo mniej pieniędzy na bilet niż przed podwyżką. Poza tym, pasażerowie będą mogli skorzystać z opcji, która umożliwi im nielimitowane przejazdy. „Od 13 stycznia br. dostępna będzie nowa oferta Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max. Będzie ona obowiązywała od północy we wtorek do godz. 15:00 w czwartek i umożliwi dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd będzie można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie – 396 zł” – podało IC.

Źródło: money.pl

Zobacz również: