źródło: Facebook

Zmarła polska aktorka Teresa Aksinowicz-Jander. Przez wiele lat była związana z wrocławskim Teatrem Lalek. Szerszej publiczności dała się poznać m.in. w jednym z popularnych seriali stacji Polsat, ale przede wszystkim reprezentowała fenomenalną grupę aktorów starszego pokolenia.

O śmierci aktorki poinformował jej syn Konrad Aksinowicz. Wczoraj na jego facebookowym profilu pojawiła się smutna wiadomość o odejściu Teresy Aksinowicz-Jander.

Z głębokim żalem i smutkiem chciałbym przekazać tę smutną i szokującą wiadomość, ale moja kochana mama Teresa Aksinowicz-Jander odeszła dziś. Razem z jej kochającym mężem jesteśmy w żałobie po tej stracie. Będziemy informować, co dalej. Na razie sami nie wiemy. Kocham cię, mamo na zawsze i wszędzie.

Kim była Teresa Aksinowicz-Jander?

Teresa Aksinowicz-Jander była absolwentką Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie. Studia natomiast kończyła we Wrocławiu, gdzie znajduje się filia uczelni. Zaraz po studiach, w 1979 roku, związała się z Wrocławskim Teatrem Lalek w którym pozostała aż 22 lata. Niedługo po tym postanowiła o przejściu do telewizji.

Często pojawiała się w popularnych serialach obyczajowych różnych stacji. Najbardziej znana była jednak z produkcji Polsatu „Pierwsza miłość”, gdzie rozpoczęła swoją przygodę w 2004 roku i występowała tam do roku 2021. Epizodyczne role trafiły się aktorce w takich serialach jak „Na dobre i na złe”, „Na sygnale” czy „Ślad”. Wszystkie role i odcinki, w których pojawiła się Aksinowicz można znaleźć na stronie filmpolski.pl.

Teresa Aksinowicz-Jander zmarła 6 stycznia 2022 roku. Odeszła w wieku 67 lat.

Zobacz również: