Paweł Kukiz

Lider Kukiz’15 podjął stanowcze kroki. Były muzyk, a obecnie polityk, ma dla partii rządzącej konkretną propozycję. Co ciekawe, przedstawicielka PiS niemalże od razu odniosła się do słów mężczyzny.

Paweł Kukiz chce wyjaśnienia afer podsłuchowych. Polityk przygotował stosowny projekt

Szef Kukiz’15 już jakiś czas temu mówił o tym, iż chce wyjaśnienia afer podsłuchowych. Teraz polityk przekazał, iż jest gotowy wniosek w sprawie powołania komisji śledczej w sprawie wspomnianych podsłuchów.

Co ciekawe, według projektu uchwały, który przygotował Paweł Kukiz, prace komisji miałyby objąć czas od 5 listopada 2007 do 31 grudnia 2021 roku. Zatem organ zbadałby okresy, w których rządziło zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatelska i PSL. W tym miejscu, warto zauważyć, iż nieco wcześniej niż były muzyk, pomysł powołania komisji śledczej zgłosiła partia kierowana przez Donalda Tuska.

Na odpowiedź PiS-u nie trzeba było długo czekać. Głos w sprawie zabrała rzeczniczka prasowa Prawa i Sprawiedliwości. „Propozycja Pawła Kukiza, która zakłada spojrzenie na te kwestie w szerszej perspektywie czasowej jest zapewne podyktowana dobrymi intencjami i dążeniem do transparentności w życiu publicznym” – oświadczyła Anita Czerwińska. Dodajmy, iż jej zdaniem, wcześniejszy postulat PO był propagandową zagrywką nieopartą o fakty.

Kobieta podkreśliła, że obóz rządzący działa zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. „Bierzemy odpowiedzialność za to, co dzieje się teraz. Wszelka kontrola operacyjna odbywa się zgodnie z prawem za zgodą sądu” – powiedziała Czerwińska. Jednocześnie polityk zaznaczyła, iż trudno jej mówić o okresie, w którym władze sprawowała Platforma Obywatelska i PSL. Choć jak przyznała, w tym czasie w mediach krążyły różne niepokojące informacje na ten temat.

W swojej wypowiedzi odnośnie propozycji Pawła Kukiza, rzeczniczka zwróciła uwagę, iż w tym momencie są pilniejsze sprawy do załatwienia niż powołanie komisji śledczej. „Dzisiaj w pierwszej kolejności powinniśmy skupiać się na odpowiedzi na stojące przed nami wyzwania: walka z pandemią, odbudowa gospodarki po pandemii, ochrona suwerenności, obrona granicy wschodniej i szerzej bezpieczeństwo całego regionu” – podsumowała posłanka.

Źródło: Interia

Zobacz również: