Adam Niedzielski

Minister Zdrowia właśnie udzielił wywiadu, w którym padły niepokojące słowa. Zdaniem Adama Niedzielskiego, Polska może utknąć w epidemii na dłużej. 

Adam Niedzielski mówił o nowych obostrzeniach

Szef MZ po raz kolejny raz wypowiedział się na temat trwającej od blisko dwóch lat pandemii koronawirusa. Minister wyjaśnił, iż twardy, ogólnokrajowy lockdown to ostateczność, której chcą uniknąć rządzący. Co prawda nie można go zupełnie wykluczyć, ale póki co nic nie wskazuje na to, aby miał niebawem nastąpić. „Tego nikt nie może obiecać na 100 proc., choć jestem przekonany, że w rządzie nie ma nikogo, kto chciałby tak zrobić. Mogę za to obiecać, że opcja „zamykania życia społecznego”, czyli drastyczne ograniczenie mobilności, jest ostatnią propozycją na stole. To naprawdę ostateczność. Od zmiany reżimu sanitarnego – która nas czeka – do lockdownu jest naprawdę daleko” – przyznał polityk.

Adam Niedzielski zaznaczył, iż wkrótce rząd może wprowadzić nowe obostrzenia. Wszystko z powodu nadciągającej V fali pandemii. „Dziś stoimy przed ogromnym wyzwaniem, bo nowy wariant koronawirusa rozprzestrzenia się błyskawicznie. (…) Nie wykluczam, że w najbliższych dniach będziemy ogłaszać zmiany w obostrzeniach” – podkreślił minister.

Jednocześnie Niedzielski nie chciał podać, jakie konkretnie restrykcje są obecnie rozważane przez władze. „Nie będę gdybał, bo katalog możliwych rozwiązań jest naprawdę szeroki, a decyzje w tej sprawie podejmowane są w rządzie kolegialnie” – wyjaśnił.

Propozycje szefa resortu mają poparcie Jarosława Kaczyńskiego

Co ciekawe, Adam Niedzielski przyznał, iż jego pomysły dotyczące obowiązkowych szczepień niektórych grup społecznych, popiera lider Prawa i Sprawiedliwości. „(…) Mam duże wsparcie z jednej strony od premiera, a z drugiej od prezesa Jarosława Kaczyńskiego (…), „Pełne wsparcie w kwestii obowiązkowych szczepień w służbach mundurowych i wśród nauczycieli. Usłyszałem deklarację, że z punktu widzenia prezesa PiS ten obowiązek jest możliwy do wprowadzenia” – przyznał szef MZ.

Na koniec wywiadu minister podkreślił jak istotne jest to, aby Polacy szczepili się na COVID-19. „Jest ważne, by państwo, gospodarka, całe społeczeństwo funkcjonowały normalnie. Czwarta fala epidemii pokazała, że jest to możliwe. Do tego jednak potrzebne jest zaszczepione społeczeństwo. Im mniej osób się zaszczepi, tym większe ryzyko, że utkniemy w epidemii na dłużej” – nie krył Niedzielski.

Źródło: Wp.pl

Zobacz również: