zawalił się budynek
Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej

Straż Pożarna informuje, że około godziny 11:10 zawaliła się ściana zewnętrzna kamienicy, usytuowanej w samym centrum Bielska-Białej. Na miejsce skierowano między innymi osiemnaście zastępów Straży Pożarnej. Mamy zdjęcia z miejsca zdarzenia.

W Bielsku-Białej zawaliła się kamienica

„Kamienica była niezamieszkała. Na miejscu jest również obecna policja, prezydent miasta Bielska-Białej, przedstawiciele zarządzania kryzysowego z UM w Bielsku-Białej, a także inspektor nadzoru budowlanego dla miasta Bielska-Białej.” – informują bielscy strażacy. Wiadomo też, że z budynku obok ewakuowano jedną rodzinę.

„Na miejscu zdarzenia działania prowadzi 18 zastępów straży pożarnej. Jest tam także specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia-Zdroju, która przy pomocy kamer wziernikowych sprawdza teren gruzowiska, aby wykluczyć obecność jakichkolwiek osób poszkodowanych.” – informuje z kolei mł. bryg. Patrycja Pokrzywa z bielskiej Straży Pożarnej w rozmowie z portalem goniec.pl.

Nikt jednak nie przypuszcza, że pod gruzami mogą znajdować się poszkodowani. Kamienica była niezamieszkana, a wejście do niej solidnie zabezpieczone. Jak donosi goniec.pl, drzwi do pustostanu były zablokowane łańcuchem. Dodatkowo, zawaliła się zewnętrzna część, więc prawdopodobieństwo, że ktoś znajdował się po tej stronie kamienicy jest znikome. Niemniej jednak, strażacy i służby muszą przeszukać gruzowisko, żeby wykluczyć taki, choć mało prawdopodobny, ale jednak, scenariusz.

Poniżej zamieszczamy mapkę sytuacyjną, na której widać położenie ulicy Celnej w Bielsku-Białej, gdzie zawaliła się wspomniana ściana w niezamieszkałej kamienicy.

Strażacy informują, że prace na miejscu mogą potrwać do 2-3 godzin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zawalenia kamienicy w Bielsku-Białej mogło dojść wskutek bardzo złego stanu technicznego budynku.

źródło: PAP, Goniec.pl, Straż Pożarna Bielsko-Biała

Zobacz również: