szarpanina
Facebook

Niecodzienne sceny rozegrały się w jednym z centrów handlowych na południowym-zachodzie kraju. Mężczyzna zaatakował policjantów. Całe zdarzenie nagrał jeden ze świadków. Oto kulisy całej sytuacji. 

Agresywny wobec policjantów mężczyzna trafił na komisariat policji

Przed nami ostatnie dni, a nawet godziny, kiedy możemy zrobić zakupy przed Świętami. Centra handlowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Ludzie kupują nie tylko produkty spożywcze, ale także prezenty dla najbliższych. Być może pewien 31-latek wybrał się właśnie w tym celu do galerii. Pewnie nie spodziewał się, że jego wizyta w sklepie zakończy się na komisariacie policji. Wszystko z powodu szarpaniny z policjantami.

Bulwersujące zdarzenie miało miejsce w czwartek 23 grudnia w Opolu. Policjanci standardowo patrolowali jedno z miejscowych centrów handlowych, kiedy zauważyli parę spacerującą bez maseczek ochronnych. Przypomnijmy, iż zgodnie z zaleceniami władz i służb epidemiologicznych, w miejscach publicznych, pod dachem, należy zakrywać usta i nos.

Policjanci podeszli do pary i poprosili o dokumenty tożsamości. Mężczyzna nie zamierzał wykonać polecenia funkcjonariuszy. Był agresywny, kilkukrotnie kopnął mundurowego. Doszło do szarpaniny, którą nagrał jeden ze świadków zdarzenia.

Koniec końców, krewki 31-latek mieszkający na co dzień w Niemczech, został obezwładniony przez policjantów. Następnie trafił do komisariatu. Z kolei jego towarzyszka nie przyjęła mandatu za brak maseczki ochronne. Sprawa zostanie zatem skierowana do sądu.

Wróćmy jednak do mężczyny. Agresywny młody człowiek usłyszał już zarzut naruszenia nietykalności osobistej policjanta. Jeśli sąd uzna go za winnego, to 31-latek może pójść do więzienia nawet na 3 lata.

Jak już wspomnieliśmy, całe zdarzenie nagrał jeden ze świadków. Oczywiście filmik opublikowano w mediach społecznościowych. Internauci zabrali głos w sprawie. Niektórzy twierdzą, iż policja niepotrzebnie zatrzymała człowieka siłą. Z kolei inni komentujący sądzą, że mężczyzna jest sobie sam winny. Po prostu gdyby założył maseczkę ochronną tak jak pozostali kupujący, nie byłoby żadnego problemu.

A Wy co sądzicie na temat incydentu w opolskim centrum handlowym? Waszym zdaniem policjanci postąpili słusznie obezwładniając agresywnego klienta galerii? Czy może zastosowane przez nich środki nie były adekwatne do sytuacji?

Źródło: Fakt, Facebook

Zobacz również: