Rosja

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia sanepid publikuje pilne ostrzeżenie dotyczące żywności. Produkt jest skażony tlenkiem etylenu i nie powinno się go spożywać. Zarówno Główny Inspektorat Sanitarny, jak i producent podjęli już stosowne działania.

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed suplementem diety

Tlenek etylenu jest substancją uznaną za szkodliwą na terenie Unii Europejskiej. Nie ma możliwości ustalić jej bezpiecznej granicy, dlatego w żadnym stopniu nie może zostać wykryta w produktach przeznaczonych do spożycia. Tym samym właśnie na stronie GIS-u pojawiła się informacja o wykryciu tlenku etylenu w jednym z produktów.

„Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach o prowadzonym przez firmę Valentis wycofaniu wskazanej poniżej partii suplementu diety ze względu na zastosowanie do jego produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.” – czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje o wycofanym z obrocie produktu. Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, suplement diety nie nadaje się do spożycia.

  • Nazwa suplementu: Kerabione, 60 kapsułek
  • Numer partii: 41104106
  • Data minimalnej trwałości: 30.06.2023
  • Producent: Valentis AG, CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria
  • Dystrybutor: Valentis Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa

„Sprzedaż zanieczyszczonej partii produktu została wstrzymana natychmiast po otrzymaniu informacji od producenta, a następnie zwrócona do producenta celem utylizacji.” – czytamy w dalszej części ostrzeżenia publicznego.

Zobacz również: