wybuch gazu

Niebezpieczny wypadek drogowy na drodze ekspresowej. W zdarzeniu udział wzięło kilka pojazdów w tym samochód ciężarowy. Sytuacja była na tyle groźna, że na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. 

To już kolejny wypadek drogowy na S8 w ciągu ostatnich kliku dni

Służby poinformowały o niebezpiecznym wypadku drogowym na ekspresowej S8. Do zdarzenia doszło w dniu dzisiejszym tj. 21 grudnia około godziny 11:00 w miejscowości Nowe Grocholice. „Zderzyły się bus, dwa auta osobowe i tir” – podała Karolina Kańka z pruszkowskiej policji.

W wypadku drogowym uczestniczyły 4 pojazdy. Poza policją, strażą pożarną i pogotowiem na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy LPR przybyli, aby przetransportować do szpitala osobę, które ucierpiała w karambolu najbardziej.

Szczegóły dotyczące groźnego zdarzenia na S8 podała funkcjonariuszka policji z Pruszkowa. „Zderzyły się bus, dwa auta osobowe i tir. Jedna osoba jest poszkodowana. Na miejscu pracuje straż pożarna. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował na jezdni S8. Zablokowane trzy pasy w kierunku Warszawy. Policja zorganizowała objazdy” – poinformowała policjantka.

Warto odnotować, iż osoba, która jako jedyna ucierpiała w wypadku drogowym, jest nieprzytomna. To właśnie po nią przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Teraz ratownicy LPR zabiorą poszkodowanego do szpitala, gdzie trafi pod opiekę lekarzy.

Droga S8 została zablokowana w dwóch kierunkach. „Na miejscu pracują cztery nasze zastępy” – podał Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej. Póki co, nie wiemy jak długo potrwają utrudnienia na miejscu zdarzenia.

Na koniec dodajmy, iż to nie pierwszy wypadek drogowy na trasie S8. Nie tak dawno, bo 16 grudnia, w miejscowości Proszenie w gminie Wolbórz (woj. łódzkie) zginął pieszy. „Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni kierujący bmw, jadący drogą S8 w kierunku Warszawy, potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię z prawej strony na lewą w miejscu niedozwolonym” – mówiła wówczas Dagmara Mościńska z piotrkowskiej policji. Niestety, pieszy zginął na miejscu. „Kierujący bmw 58-letni mieszkaniec Warszawy był trzeźwy. Pieszy nie miał żadnych elementów odblaskowych” – wyjaśniła funkcjonariuszka policji.

Źródło: Fakt

Zobacz również: