skandaliczna interwencja policji
Zrzut ekranu nagrania Infostrow, Facebook

Sceny rodem z kina akcji rozegrały się w jednej z polskich miejscowości. Była ucieczka i pościg. Na koniec funkcjonariuszka policji w co najmniej nieodpowiedni sposób potraktowała ściganego mężczyznę. Internauci nie kryją oburzenia.

Funkcjonariuszka policji kopnęła mężczyznę. Do jego głowy przyłożyła broń

W miejscowości Dziadowa Kłoda w powiecie oleśnickim w województwie dolnośląskim doszło do bulwersującej interwencji policji. Całość zdarzenia nagrała odoba będąca świadkiem zajścia. Kiedy film opublikowano w mediach społecznościowych, ludzie nie kryli oburzenia. Zniesmaczeni internauci pisali, że zachowanie policjantki jest co najmniej nie na miejscu.

Zacznijmy jednak od początku. Wydawało się, że ta interwencja stróżów prawa nie będzie różniła się niczym od innych tego typu zdarzeń. Po prostu zwykły pościg za potencjalnym przestępcą. Dwójka funkcjonariuszy policji ścigała młodego, wysokiego mężczyznę. W tle nagrania można usłyszeć policyjne syreny.

W pewnym momencie, ścigany zrezygnował z dalszej ucieczki. Mężczyzna zatrzymał się i podniósł ręce do góry. To jak zachowała się wówczas policjantka, zaskoczyło internautów. Otóż przedstawicielka policji krzyknęła wulgarnie do młodego człowieka. „Na glebę ku**o!” – padło z ust kobiety.

To jednak nie wszystko. Chłopak posłusznie położył się na chodniku. Mimo tego, iż mężczyzna niemalże natychmiast wykonał polecenie funkcjonariuszki policji, nie przeszkodziło jej to w dalszym niedodpowiednim traktowaniu zbiega. Kobieta kopnęła leżącego człowieka. Mało tego, przystawiła mu pistolet do głowy.

Z każdą minutą sytuacja stawała się coraz bardziej bulwersująca. Przedstawicielka policji zaczęła krzyczeć do zatrzymanego. „Na plecy, na plecy!” – wydzierała się tym razem. Co ciekawe, kiedy to mówiła, mężczyzna już od dawna leżał na plecach. Koniec końców zmienił swoją pozycję i przekręcił się na brzuch. Wówczas policjant zakuł go w kajdanki.

Jak już wspomnieliśmy takie zachowanie spotkało się z ogromną krytyką w mediach społecznościowych. „No policjanci z Majami to nie są, brak podstaw anatomii zewnętrznej człowieka, leży sobie gościu spokojnie na plecach a ta się drze-„na plecy!” O co ci babo chodzi”  – przeczytamy w komentarzach na Facebooku. „To powinno być zgłoszone do BSW …to przykładanie broni do skroni jest nadużyciem … A ta pseudo policjantkę powinno się podawać badania psychiatrycznym …. Bo ma nie równo pod kopułą…” – nie krył oburzenia kolejny internauta.

Źródło: o2.pl, Facebook

Zobacz również: