nie żyją dwaj Polacy w Ukrainie

Nieopisana tragedia dotknęła pewną rodzinę. Nie żyje czworo rodzeństwa. Natomiast ich matka usłyszała zarzuty i została zatrzymana przez policję. Kulisy śmierci dzieci są niezwykle bulwersujące. Nawet służby ratownicze są wstrząśnięte.

Ta tragedia nie musiała się wydarzyć. Policja zatrzymała nieodpowiedzialną matkę zmarłych dzieci

W miniony piątek 17 grudnia w londyńskim Sutton wydarzyła się ogromna tragedia. Wieczorem około godz. 17:00 straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze domu szeregowego. Na miejscu okazało się, iż w zajętym ogniem budynku przebywało czworo małych dzieci. Były to dwie pary bliźniąt – czteroletni Kyson i Bryson oraz trzyletni Leyton i Logan.

Zaraz po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy zajęli się ustaleniem, w którym miejscu palącego się domu znajdują się dzieci. Po zlokalizowaniu bliźniąt, służby wyniosły maluchy z budynku. Jeszcze na chodniku, tuż przed szeregowcem, rozpoczęła się akcja ratunkowa. Następnie małe ofiary przetransportowano do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków funkcjonariuszy i medyków, rodzeństwa nie dało się uratować. Maluchy udusiły się dymem. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogły być niesprawne lampki choinkowe. To właśnie od nich miały się zapalić pokryte PCV drzwi wejściowe.

Bez wątpienia tragedia w londyńskim Sutton wstrząsnęła opinią publiczną. „Ta śmierć pozostawiła wszystkich otępiałych z głębokiego smutku”, „To incydent, który wywołał u wszystkich głęboki smutek. Moje myśli są z rodziną i przyjaciółmi dzieci, całą lokalną społecznością i wszystkimi, których dotknął ten pożar”, „Dobro naszego personelu zaangażowanego w ten incydent jest dla nas bardzo ważne i wszyscy otrzymają pomoc psychologiczną” – nie krył komisarz straży pożarnej w Londynie Andy Roe.

Na koniec warto zauważyć, iż tragedia ta mogłaby się wogóle nie zdarzyć. Cała rodzina mogłaby teraz z radością przygotowywac się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niestety, matka chłopców zachowała się skrajnie nieodpowiedzialnie. Dzieci przebywały w domu zupełnie same. Ich mama zostawiła je bez opieki i poszła do sklepu. Brytyjskie media doniosły, iż matka zmarłych chłopców to 27-letnia Deveca. Policja zatrzymała kobietę. Teraz może usłyszeć zarzut zaniedbania własnych pociech.

Źródło: Fakt

Zobacz również: